Papież Franciszek znalazł się właśnie w środku kolejnego trawiącego Stolicę Apostolską skandalu. W rzymskich lochach odkryto ludzkie szczątki, którymi zainteresowały się włoskie organy ścigania. Głowa Kościoła jest przerażona.

Papież Franciszek musi zmierzyć się z kolejną aferą, która zagraża pozycji Kościoła katolickiego i wizerunkowi Watykanu. Wcześniej światem wstrząsnęły doniesienia o pedofilskiej działalności episkopatów Australii, Stanów Zjednoczonych i Chile.

Ujawnienie przypadków zwyrodniałych praktyk wielu księży poskutkowało licznymi dymisjami z najważniejszych stanowisk, czy żądaniami zwolnienia duchownych z tajemnicy spowiedzi, bojąc się, że w ten sposób ukrywają swoich winnych kolegów po fachu.

By załagodzić nastroje, Franciszek osobiście przeprosił ofiary i ich rodziny, odwiedził Irlandię, która z powodu nadużyć księży znacznie się zlaicyzowała i zapowiedział spotkania ws. pedofilii i młodzieży, na które zwołała najważniejszych księży z całego świata, i którym sam miał przewodzić.

Papież Franciszek przerażony kolejną aferą

Teraz Kościół znów zatrząsł się w swoich posadach, gdy ogłoszono znalezienie ludzkich szczątków w siedzibie nuncjatury apostolskiej w stolicy Włoch. Odkrycie kości może być przełomem w dwóch kryminalnych sprawach, które nie mogą zostać rozwiązane od dekad. Wcześniej, pod koniec października w tym samym budynku odkryto inne szczątki.

Włoscy śledczy przekazali je do badań DNA, który ujawnią, do osób jakiej płci należą, oraz jak dawno nastąpił zgon. Jest to o tyle ważne, że odkrycie może mieć związek z dwiema sprawami z lat 80 XX wieku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Franciszek dokonuje cudów? Niewiarygodne zdarzenia z udziałem papieża

Chodzi o zaginięcie dwóch młodych kobiet, które zaginęły w tamtym czasie. Pierwsza z nich to Emmanuela Orlandi, a druga Mirella Gegori, które ostatni raz widziano około 1983 roku. Zebrany materiał genetyczny wysłano do porównania z materiałami ich rodzin.

Rozpoczyna się śledztwo

O ukrywanie przestępstw, szczególnie morderstw i prowadzenie działalności przestępczej Watykan oskarża się od dawien dawna. Doniesienia o odnalezieniu licznych zwłok w należących do niego budynkach w zaledwie kilka tygodni, tylko wzmogły te domysły.

Ewentualne potwierdzenie tożsamości szczątków z rzymskiej nuncjatury ściągnie na papieża problem większy niż najobrzydliwsze przypadki kościelnej pedofilii. Choć oczywiste jest, że Argentyńczyk nie mógł uczestniczyć w mordach z lat 80., to właśnie on będzie musiał wziąć za nie polityczną i religijną odpowiedzialność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Polska tylko dla katolików!”. Kolejna oburzająca publikacja księdza
  2. Paskudny przekręt w „Rolnik szuka żony”? Wiemy, czemu odpadła Paulina
  3. Dramat na antenie TVN. Rak go zabija
  4. DELFIN PODPŁYNĄŁ DO NURKA, BŁAGAŁ O POMOC. SZOKUJĄCY FINAŁ
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami

Czy podoba ci się pontyfikat Franciszka?

Loading ... Loading ...

"Kler" już w kinach. Internauci ostro komentują premierę filmu [MEMY]

źródło wiadomosci.wp.pl