Papież Franciszek spotkał się z posłanką. Otrzymał raport o nadużyciach w Polsce

Papież Franciszek spotkał się z posłanką. Otrzymał raport o nadużyciach w Polsce

Papież Franciszek uznawany jest przez wielu wiernych za jednego z najbardziej otwartych, ale i stanowczych oraz bezpośrednich papieży we współczesnej historii Kościoła. Z jego inicjatywy 21 lutego w Watykanie rozpocznie się więc synod ws. pedofilii we wspólnocie. Przed tym wydarzeniem z duchownym spotkała się jedna z najbardziej znanych polskich posłanek.

Papież Franciszek pełni swą posługę w okresie, który naznaczony jest nagłaśnianiem kolejnych przypadków pedofilii w Kościele. Kapłan nie zamierza pozostać w tej kwestii bierny, dlatego też na okres od 21 do 24 lutego zwołany został synod, w czasie którego przedstawiciele episkopatów poszczególnych krajów oraz zgromadzeń będą dyskutowali na kontrowersyjny temat.

Papież Franciszek spotkał się z Joanną Scheuring-Wielgus

Przed tym ważnym dla Kościoła na całym świecie wydarzeniem z papieżem Franciszkiem udało się spotkać posłance Joannie Scheuring-Wielgus, której towarzyszyli prezes fundacji "Nie lękajcie" się Marek Lisiński oraz Agata Diduszko-Zyglewska. Po rozmowie z duchownym polityk poinformowała o tym obywateli za pośrednictwem mediów oraz pokazała fotografie wykonane podczas rozmowy z biskupem Rzymu. - Papież Franciszek spotkał się z nami, wziął raport o polskich biskupach i obiecał, że przeczyta przed synodem! - przekazała wyborcom Scheuring-Wielgus na swym koncie na Twitterze. Posłanka opowiedziała także o spotkaniu w rozmowie z dziennikarzem Gazeta.pl. Ujawniła między innymi, że w czasie wydarzenia doszło do niezwykle poruszającego momentu.

Szczegóły spotkania posłanki z papieżem Franciszkiem

- Spotkanie było umówione, papież wiedział, że tam będziemy. Służby watykańskie się nas spodziewały, bo jakiś czas temu wysłałam do Franciszka list z prośbą o kilka minut rozmowy - powiedziała polska parlamentarzystka. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Byliśmy tam z Agatą Diduszko-Zyglewską i z Markiem Lisińskim. Rozmowa trwała kilka minut, przekazaliśmy papieżowi raport o zaniechaniach i braku reakcji polskiego kościoła na przypadki pedofilii wśród księży. Są w nim nazwiska i dowody. Papież przyjął i podziękował. Obiecał, że się z nim zapozna. Na koniec pocałował Marka Lisińskiego w rękę - ujawniła Scheuring-Wielgus. Przypomnijmy, że Lisiński sam był w młodości molestowany przez księdza pedofila. Gest, jaki wykonał w jego stronę papież Franciszek, okazuje się więc niezwykle symboliczny i poruszający. Jak twierdzą komentujący, niewielu poprzedników obecnego biskupa Rzymu zdecydowałoby się zachować w podobny sposób. Papież Franciszek Fot. Twitter/Joanna Scheuring-Wielgus
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Wstrząsający wywiad z wnuczką Millera. Została opluta, pobita i obrzucona kamieniami
  2. Oszałamiająca pensja Małgorzaty Rozenek. To się nie mieści w głowie
  3. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  4. Kuba Wojewódzki w szczerych słowach o Agnieszce Chylińskiej. Nie spodziewaliście się…
  5. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
Źródło: Gazeta.pl / Twitter Następny artykuł