papież
youtube.com
Karol Zaborowski - 22 Grudnia 2018

Papież Franciszek urodził się w blaszanej misce. Tragiczne dzieciństwo duchownego

Papież Franciszek zasłynął dzięki swojemu bardzo specyficznemu postrzeganiu powołania kapłańskiego. Jego słowa często nie podobają się niektórym wiernym, czy duchownym. Teraz papież wyjawił to, jak przyszedł na świat.

Papież Franciszek zawsze stawiał na skromność. Zrezygnował z wielu rzeczy, które według niego jawiły się zbyt dużym przepychem. Jedną z nich był tron papieski, który został zastąpiony zwykłym krzesłem. Często też jada w zwykłej stołówce, pokazując nam, że jest zwykłym człowiekiem tak samo, jak my. Jednak wyznanie papieża dotyczące jego narodzin zszokowało ludzi na całym świecie.

Jak się urodził Papież Franciszek?

Duchowny w swojej najnowszej książce pod tytułem "Dzielenie się mądrością czasu" zdradził, w jakich dokładnie okolicznościach przyszedł na świat. Co więcej, jego poród, tak samo, jak i rodzeństwa papieża przyjmowała jedna i ta sam położna. Zawsze w ten sam sposób. Fakt, że papież Franciszek jest najstarszy wśród swojego rodzeństwa, sprawia, że obserwował narodziny każdego ze swoich braci oraz sióstr. - Ja sam przechowuję w sercu pamięć o położnej, która odbierała przy porodzie mnie, moich dwóch braci, Alberta Horacia i Oscara Adriána, oraz moje dwie siostry, Martę Reginę i Marię Elenę. Była to pani Palanconi - wspomina papież.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Papież ujawnił, że wszystkie dzieci w jego rodzinie rodziły się w starej blaszanej misce, która za każdym razem była specjalnie przygotowywana. Kiedy dziecko było już przełożone do owej miski, wtedy położna starannie opiekowała się mamą przyszłego papieża oraz dzieckiem. - Mój poród wyglądał następująco. Gdy tylko wydostaliśmy się z mamy, pani Palanconi umieszczała nas w tej misce, a potem zajmowała się troskliwie nami i mamą. Gdy zjawiała się ze swoją torbą, wiadomo było, że za chwilę przybędzie nam braciszek lub siostrzyczka i wszyscy na to czekaliśmy - pisze papież Franciszek. Nie da się kryć, że większość z nas przyzwyczajona jest do zupełnie innej wizji porodu. Zapominamy jednak, że jeszcze nie tak dawno temu, większość porodów była odbierana w domu, ponieważ transport do szpitala był zwyczajnie niemożliwy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk został sam na placu boju. Wszyscy się od niego odwrócili
  2. PiS w ostatniej chwili zmienił decyzję! Emeryci nie mogą uwierzyć, to koniec
  3. Koszmar w przedszkolu, Święty Mikołaj nie żyje. Wstrząsające nagranie
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News