Liderzy polskiej opozycji spotkają się z papieżem Franciszkiem! Powód jest straszny
Marcin Owczarek - 5 Grudnia 2018

Liderzy polskiej opozycji spotkają się z papieżem Franciszkiem! Powód jest straszny

Papież Franciszek będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Liderzy polskiej opozycji chcą się z nim spotkać i przedstawić mu swój pomysł. Powód jest straszny, ale dla nich bardzo ważny. Czy papież przystanie na ich propozycje?

Papież Franciszek od początku panowania walczy z różnymi patologiami i pokazuje, że jest dobrym i skromnym człowiekiem. Wielu chrześcijan na świecie szanuje go i bardzo aprobuje jego pomysły. Niektórzy z duchownych nie są mu jednak przychylni i chcą, by Kościół pozostał bardziej konserwatywny. Kościół Katolicki niewątpliwie przeżywa kryzys. Coraz więcej osób odchodzi od niego i przestaje wierzyć w Boga. Duży wpływ ma na to postęp cywilizacyjny, za którym religia nie nadąża. Również duchowni zrażają do siebie wiernych. Szczególnie w Polsce można to zauważyć. Często słyszymy komentarze zwykłych ludzi oraz polityków, że któryś z księży agituje w kościele albo zabiera pieniądze z datków dla siebie. Wielu z duchownych nie pokazuje innym, że żyją w ubóstwie i jeżdżą drogimi autami oraz żyją w luksusie. Niestety dochodzi do innych cięższych przestępstw z ich udziałem. Z roku na rok wychodzi coraz więcej spraw dotyczących pedofilii w Kościele Katolickim. To obrzydliwe przestępstwo, ale niestety nie jest karane tak, jak powinno. Księża potrafią uniknąć wysokiej kary więzienia, a w niektórych przypadkach takiego przenosi się tylko do innej parafii i zapomina się o całej sprawie. Opozycja postanowiła walczyć z tym procederem i chcą każdego księdza pedofilia doprowadzić przed wymiar sprawiedliwości. W porannej rozmowie w programie Gazeta.pl gościła jedna z posłanek Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka od niedawna należy do nowej partii Ryszarda Petru "Teraz".

Papież Franciszek - czy zaakceptuje pomysł posłanki?

Posłanka stwierdziła, że chce pojechać do Watykanu z delegacją i rozmawiać ma z nimi sam Papież Franciszek. W jakim celu? Powód dla niektórych okaże się naprawdę straszny, ale zdania są podzielone i są również zdania, że to dobry pomysł. Scheuring-Wielgus chce, aby episkopat polski podał się do dymisji:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
500+500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostajeCzytaj dalej
- Jesteśmy w procesie uświadamiania Polaków ws. przypadków pedofilii w Kościele (…) coraz więcej ludzi wie więcej na ten temat i uświadamia sobie to zło (...) Moim celem jest doprowadzenie do dymisji episkopatu. Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii - powiedziała posłanka w rozmowie z Gazeta.pl Czy taki pomysł zaaprobuje papież Franciszek? Od dawna niektórzy polscy biskupi są z nim skonfliktowani i krytykują go. Być może teraz będzie chciał pokazać, że to on zarządza Kościołem Katolickim i doprowadzi do tego, iż wielu z biskupów odejdzie ze stanowiska. Dowiemy się tego, o ile dojdzie do takiego spotkania.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy nie mogą w to uwierzyć, opozycję zamurowało! Rzecznik PiS naprawdę to powiedziała
  2. PORAŻAJĄCE! Słowa posłanki PiS o księżach-pedofilach właśnie zatrzęsły mediami
  3. Kurdej-Szatan wbija szpile w koleżankę z planu! Wyjawia kulisy „M jak Miłość”, zapamiętamy je długo
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Papież FranciszekFranciszek wolałby o tym nie opowiadać. Wstydliwe tajemnice z jego przeszłościCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News