Podczas pielgrzymki w Chile doszło do ataku na papieża Franciszka. Ktoś rzucił w niego niezidentyfikowanym przedmiotem. Na chilijskich ulicach zaroiło się od ludzi. Teraz Papież Franciszek podał dokładną datę swojej abdykacji.

Chilijczycy chcą ustąpienia papieża z urzędu! Zadowoli ich tylko natychmiastowa abdykacja Franciszka. Wszystko przez to co zrobił ostatnio. Papież dzielił święceń biskupich duchownemu, który miał tuszować pedofilię w Kościele chilijskim! Ludzie uważają to za wielki skandal.

Nawet to że Franciszek spotkał się z ofiarami księży pedofiliów nie pomogło załagodzić tak napiętej sutuacji w Chile i ich kościele. Protestujący uznali to zachowanie za bezczelne.

ZOBACZ TAKŻE: Watykan próbował to ukryć. Wyciekł przerażający powód abdykacji Benedykta XVI

Całą sprawę podsycają ataki na katolickie świątynie w kraju. Podpalono kilka kościołów i kaplić. Zaatakowano również bazę lotniczną La Colcha i napadnięto na patrol policyjny. Ta informacja może jendnak załagodzić sytuację.

Okazuje się, że już niedługo Franciszek przestanie być papieżem. Plotki na temat jego dymisji powtarzają regularnie media ze wszystkich stron świata. Aż dotąd większość z nich było niepotwierdzone.

Franciszek podał dokładną datę swojej abdykacji

Wielokrotne deklaracje samego Franciszka, stają się faktem. Wprost dawał do zrozumienia, że raczej do śmierci papieżem nie będzie. Tak mówił już w 2014 roku, w niecały rok po wyborze, stwierdzając, że „jeśli biskup Rzymu czuje, że brakuje mu sił, może zadać sobie te same pytania, co Benedykt”.

ZOBACZ TAKŻE: Przerażające. Wojciechowska szczegółowo opisuje, jak molestował ją SŁYNNY Polak

Równocześnie podkreślał, że decyzja Benedykta XVI o dymisji „otworzyła drzwi dla emerytowanych papieży”. Niedawno zaś na konferencji prasowej w samolocie stwierdził, że niedługo może być „dwóch, albo trzech emerytowanych papieży”.

– Mój pontyfikat będzie krótki; pięć lat – stwierdził Franciszek.

Ten czas zaś… jest właśnie teraz. Kardynał Jorge Bergoglio został wybrany na papieża dokładnie 13 marca 2013 roku. To zaś oznacza, że 5 lat minie za 2 miesiące.

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku


8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

...

Zobacz również