Przełomowe słowa papieża Franciszka. Powiedział co się z nami dzieje po śmierci?

Przełomowe słowa papieża Franciszka. Powiedział co się z nami dzieje po śmierci? Źródło: screen/youtube/ Vatican News - Polski

Papież Franciszek powiedział coś, co wstrząsnęło milionami wiernych na całym świecie? Głowa Kościoła katolickiego miała głośno wypowiedzieć przełomowe słowa dla wiary katolickiej. Czy już jest jasne, co dzieje się z nami po śmierci zdaniem papieża?

Papież Franciszek zdecydowanie nie boi się mówić głośno tego, co myśli. Ostro ocenia funkcjonowanie Kościoła katolickiego na całym świecie i nie jest dla niego problemem wypominanie błędów popełnianych przez duchownych. Choć wielu księży ma mu to za złe, dzięki tej niesamowitej szczerości zyskał uwielbienie milionów wiernych, którzy oceniają go za postać przełomową w historii Watykanu

Teraz po raz kolejny papież Franciszek miał zdecydować się na coś niewiarygodnego. Podobno głośno powiedział, co dzieje się z nami wszystkimi po śmierci. Kwestia ta jest niezwykle kontrowersyjna i pobudza wyobraźnię milionów, przełomowe słowa głowy Kościoła rzuciłyby jednak na nią zupełnie nowe światło. Tego na pewno nie spodziewał się nikt. 

Papież Franciszek twierdzi, że piekło nie istnieje? 

We włoskiej gazecie "La Repubblica" pokazał się artykuł, którego autor miał odbyć rozmowę z głową Kościoła katolickiego podczas prywatnej audiencji. Dziennikarz jest przekonany, iż papież Franciszek stwierdził, że dusze osób, które nie otworzyły swoich serc przed Jezusem, po prostu znikną. Wiara przyjmuje, iż dusze ludzi wierzących trafią do nieba, a te wyrażające skruchę po odpokutowaniu również mogą stanąć przed boskim obliczem. 

Osoby niewierzące miały trafiać do piekła, zgodnie z doniesieniami gazety jednak ono nie istnieje, a dusze takie zwyczajnie znikają. Materiał ten wywołał gigantyczną burzę, ciężko jednak uwierzyć, by papież Franciszek rzeczywiście zdecydował się wygłosić tak kontrowersyjną opinię. Mimo iż znany jest z nowoczesnego i przełomowego podejścia do wiary, wierni wątpią, by odważył się na tak mocne stwierdzenie. Sprawa stała się tak poważna, że głos musiał zabrać Watykan, publikując oficjalne oświadczenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

Watykan wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie

Zgodnie z nim twórca kontrowersyjnego artykuły w ogóle nie spotkał się z papieżem, a prywatna audiencja, o której pisał, nie miała miejsca. Przez takie stanowisko Stolicy Apostolskiej żaden z cytatów użytych w tekście nie może być traktowany jako słowa, które wypowiedział papież Franciszek. 

Media spekulują, że dziennikarz zwyczajnie chciał wywołać kontrowersje i polepszyć wyniki medium, dla którego pracował. Wiele osób czeka jednak na jego bezpośrednią odpowiedź na oświadczenie Watykanu, jak również na zabranie głosu przez samą głowę Kościoła, która do tej pory nie skomentowała zaskakującego artykułu. 

  1. Elżbieta Zapendowska z partnerem! Jest od niej 20 LAT MŁODSZY! „Nie trzymam go na siłę”
  2. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  3. Zenek Martyniuk ma sobowtóra. Musicie zobaczyć, jak wygląda
  4. Aktor M jak Miłość przeszedł życiową rewolucję. "Trochę się tego bałem"
  5. Bohater M jak miłość umiera na nowotwór. Niewyobrażalny dramat

Źródło: Najwyższy Czas!

Następny artykuł