Skandal pedofilski dał im do myślenia? Biskupi z całego kraju podali się do dymisji

Skandal pedofilski dał im do myślenia? Biskupi z całego kraju podali się do dymisji Źródło: youtube.com/Onet News

Papież Franciszek jest w szoku. Po ujawnieniu afery pedofilskiej w jednym z państw wszyscy biskupi poddali się do dymisji. Tak kuriozalnej i druzgocącej afery na ogromną skalę nie było jeszcze w historii Kościoła Katolickiego.

Papież Franciszek przyjął właśnie dymisję wszystkich biskupów w kraju, w którym doszło ostatnio do afery pedofilskiej. Po ujawnieniu skandalu, w którym nie brakowało ukrywania zbrodniarzy i licznych przypadków nadużyć, wszyscy duchowni wyższego szczebla postanowili odejść ze swoich stanowisk. Jak widać, zwalczenie zboczeń w strukturach organizacji zaczęło przynosić rezultaty.

Papież Franciszek jest w szoku. Wszyscy biskupi poddali się do dymisji

Do kuriozalnej i znamiennej sytuacji w historii kościoła doszło w zeszłym roku w Chile, kiedy to na stanowisko biskupa miał być mianowany ksiądz, którego od lat podejrzewano o przykrywanie spraw wykorzystywania seksualnego. W trakcie mszy świętej, gdzie duchowny miał być dopuszczony do święceń, doszło do protestów, walki z policją, a także licznych manifestacji, które nie chciały dopuścić, aby obrońca niebezpiecznych przestępców piastował tak ważne stanowisku.

Po kilku tygodniach niepokoi społecznych, biskupi z całego kraju zdecydowali się o ustąpieniu ze stanowisk, widząc, jak bardzo wierni w całym kraju buntują się przeciwko instytucji Kościoła.

- Chcemy prosić o przebaczenie za ból wyrządzony ofiarom, papieżowi, ludowi Bożemu i naszemu krajowi z powodu błędów i uchybień, jakie popełniliśmy. Dziękujemy ofiarom za ich wytrwałość i odwagę; mimo olbrzymich trudności osobistych, duchowych, społecznych i rodzinnych, z którymi musieli się zmierzyć i którym często towarzyszyły niezrozumienie i ataki ze strony samej wspólnoty kościelnej - napisali hierarchowie z Chile.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Polscy hierarchowie powinni pójść podobną drogą?

Wielu internautów, jak też specjalistów z zakresu religii chciałoby, aby śladami chilijskich kolegów poszli także przedstawiciele kościoła z Polski, którzy po publikacji filmu Tomasza Sekielskiego stanęli w bardzo złym świetle.

- Tylko dymisja Episkopatu i nowy początek może uratować i przede wszystkim całkowicie zmienić polski Kościół. Chronili polskich pedofilii, ukrywali, sprawiali, że mogli gwałcić dalej w nowych parafiach. Proceder trwa do dzisiaj. To byli polscy biskupi – napisał jeden z wiernych na swoim Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska nadal w śpiączce. Jego stan jest bardzo ciężki
  2. Maciej Kurzajewski w żałobie. Ojciec dziennikarza TVP nie żyje
  3. Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko
  4. Strasznie przykre informacje Polsatu. Nie żyje, miał tylko 15 lat
  5. TVN: 44 polskie dzieci jechały na wakacje. Autobus spłonął
  6. Szokujący zwrot z rana. Kolejna kobieta oskarża Jarosława Bieniuka

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News