Papież Franciszek oszalał?! Prawica jest oburzona, nie mają wątpliwości

Papież Franciszek oszalał?! Prawica jest oburzona, nie mają wątpliwości

Papież Franciszek zdecydował się na poważny, odważny krok, co nie spodobało się środowiskom prawicom. Wszyscy zgodnie grzmią: "Papież oszalał!" Oni nie mają wątpliwości, że to prawda, jednak czy aby na pewno słusznie?

Papież Franciszek zdecydował się na zaakceptowanie zmian w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Wczoraj udostępniono wiernym nową treść punktu 2267, dotyczącego między innymi kary śmierci. Poprzednio Kościół Katolicki zakładał, że kara śmierci może być dopuszczalna w niektórych przypadkach. - Jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem - argumentowano w Katechizmie. Teraz jednak, za zgodą papieża Franciszka, punkt ten uległ drastyczniej zmianie. Kara śmierci, podobnie jak aborcja i eutanazja, nie jest w żadnym przypadku popierana przez Kościół i według wiary nie powinna być akceptowana. Choć dla wielu wydaje się to logiczny krok ze strony papieża, zważając na obecną walkę Kościoła w obronie życia ludzkiego, to według innych Franciszek zachował się jak szaleniec. Co dziwne, taki pogląd głoszą głównie środowiska prawicowe, którym tak bliskie jest chrześcijaństwo i tradycja.

Co robi papież Franciszek?! Prawica przerażona jego decyzją

Ciężko określić dlaczego prawicowe media tak bardzo oburzyły się decyzją papieża Franciszka. - Papież chce poprawiać Katechizm zredagowany przez Jana Pawła II. Zaproponowana zmiana, pozornie drobna, oznaczałaby jednak zmianę nauczania Kościoła w fundamentalnej kwestii moralnej (kara śmierci). Na ile znam naukę Kościoła to papież nie może jej zmienić - czytamy na Twitterze polityka Krzysztofa Bosaka. Jak się jednak okazuje, przeredagowanie punktu w KKK leży w zakresie obowiązków papieża. Co jeszcze nie zgadza się we wpisie Bosaka to to, że papież Jan Paweł II również dążył do zniesienia poparcia dla kary śmierci. Z tego właśnie powodu apelował, żeby w jubileuszowym roku 2000 nie wykonywać tego rodzaju kary. Podobne podejście do tego ciężkiego tematu miał Benedykt XVI.

PRZECZYTAJ: Najbliższa kobieta prezesa partii trafi do więzienia! Co na to wyborcy?

PRZECZYTAJ: Beata Tyszkiewicz już nie wróci. Smutne informacje

PRZECZYTAJ: Lincz na gwieździe TVN. Zasłużył na takie traktowanie?

Papież franciszek fot. wikimedia.org cuda Wikimedia Commons/Zebra48bo Papież Franciszek Fot. YouTube/Focus Features
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News