pope
Fot. YouTube/Vatican News
Mikołaj Pilecki - 19 Grudnia 2018

Papież Franciszek podjął drastyczne decyzje. Katolikom odebrało mowę

Papież Franciszek i jego pontyfikat charakteryzują się bezprecedensowym podejściem do spraw, które szargają opinię Kościoła. W przeciwieństwie do swoich poprzedników na poważnie wziął się za zwalczenie pedofilii wśród księży. Niedawno odwołał jedno z wysoko postawionych pedofilów w sutannach.

Papież Franciszek otwarcie zapowiedział tępienie pedofilii w Kościele katolickim i niejednokrotnie spełniał daną obietnicę. W ostatnim czasie w wyniku pedofilskich skandali odwoływał nawet zaufanych biskupów i kardynałów, których winę stwierdzono sądownie lub w wyniku nacisków społeczeństwa. Do najgłośniejszych ostatnio afer doszło w Stanach Zjednoczonych, Chile i Australii. W pierwszym z krajów ujawniono trwającą od dekad zmowę milczenia na samych szczytach tamtejszego Kościoła, która doprowadziła do zdymisjonowania emerytowane biskupa Nowego Jorku Theodore'a MacCarrick'a i członka Kolegium Kardynalskiego. Do podobnej sytuacji doszło w Chile, gdzie w wyniku doniesień o rozciągającej się na cały kraj siatce pedofilów w sutannach do dymisji podał się cały episkopat. Z tamtego kraju również pochodził jeden z członków Kolegium. To samo wydarzyło się z Australijczykiem George'em Pell'em, który potrzymał od Franciszka urlop na czas trwającego śledztwa ws. jego nadużyć seksualnych. Zarzuty potwierdziły się, a duchowny nigdy nie wrócił do Watykanu. Kilka tygodni temu został zdymisjonowany.

Papież Franciszek twardo wobec pedofilii w Kościele

Katolickie media na całym świecie podały niedawno wiadomość o złożeniu dymisji biskupa pomocniczego Los Angeles Alexandra Salazara. Papież niezwłocznie przyjął tę decyzję, która wiąże się z ujawnieniem popełnianych przez niego przestępstw seksualnych na młodzieży.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Do gwałtów i molestowań dochodziło w latach 90. Przez lata, jak to Kościół ma w zwyczaju, o przestępstwach milczano. Przełożony Salazara arcybiskup Jose Gomez polecił, by doniesieniami zajęła się diecezjalna komisja, która uznała je za prawdziwe. - Z żalem informuję, że w 2005 roku, rok po święceniach biskupich, dowiedzieliśmy się o oskarżeniach wobec biskupa Salazara, dotyczących niewłaściwego zachowania seksualnego wobec nieletnich. Oskarżenia nigdy nie zostały wniesione bezpośrednio do archidiecezji. Zajmował się nimi prokurator w 2002 r., jednak nie zdecydował się na akt oskarżenia - poinformował w odezwie do wiernych abp Gomez.

Pedofilia odrywa od Kościoła całe narody

Wbrew pozorom Polska nie zawsze była "najbardziej katolickim krajem w Europie". Miejscem tym była Irlandia, gdzie wyznanie determinowało nie tylko przynależność narodową, ale i poglądy polityczne. Irlandczycy, którzy z powodu swojej wiary przez wieki padali ofiarą prześladowań kolejnych brytyjskich rządów i ulsterskich protestantów i rojalistów budowali na przywiązaniu do Kościoła swoją narodową tożsamość, która przetrwała nawet wykorzenienie ich ojczystego języka. Zielona Wyspa nie była jednak miejscem, gdzie z racji religijności tolerowano gwałty księży-pedofilów. Rozwścieczone społeczeństwo zebrało się w sobie, by położyć im kres. Dziś Irlandia nie tylko charakteryzuje się błyskawicznym laicyzowaniem się społeczeństwa, ale także niezwykłą pamiętliwością. Z tego powodu papież Franciszek, który odwiedził niedawno Irlandię, oficjalnie przeprosił ofiary i rodziny kościelnej pedofilii, ale zapowiedział także twardą postawę wobec zboczeńców. Efektem tych słów są również ostatnie dymisje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. SZOKUJĄCA promocja w Rossmannie! Urwie Wam głowy z wrażenia
  2. Mocne kroki Watykanu ws. pedofilii. Franciszek nie przyjmie duchownych, dopóki tego nie zrobią
  3. Ksiądz OBRZYDLIWIE poniżył Michała Szpaka! Brutalne i ohydne upokorzenie przed całą Polską
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
ZAMIANA
.Córka Kaczyńskiej wzbudza kontrowersje! Tego o niej nie wiedzieliśmyCzytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News