Papież Franciszek będzie operowany! Może już nigdy nie zobaczyć wiernych

Papież Franciszek będzie operowany! Może już nigdy nie zobaczyć wiernych

Papież Franciszek będzie operowany! Cieszący się szacunkiem wiernych i wzbudzający ogromne kontrowersje w Kościele katolickim na całym świecie papież ma zostać poddany bardzo poważnej operacji.

Papież Franciszek jest Suwerenem Państwa Watykańskiego od marca 2013 roku. Przez ten czas udało mu się podzielić wiernych Kościoła katolickiego. Część osób uważa go za doskonałego papieża, który nie boi się głośno mówić o wszystkich niedoskonałościach księży i samej instytucji Kościoła, inni natomiast twierdzą, że duchowny wzbudza zbyt wiele kontrowersji i często głośno mówi rzeczy, których nie przystoi osobie na jego stanowisku. Właśnie jednak pojawiły się szokujące informacje, które poruszyły cały świat. Papież Franciszek ma być poddany poważnej operacji, która jest konieczna, lecz nieść może ze sobą bardzo poważne konsekwencje.

Papież Franciszek będzie miał operację

Jak podają media, papież Franciszek już wkrótce ma przejść bardzo poważną operację zaćmy. Głowa Kościoła katolickiego sama zapowiedziała publicznie ten nadchodzący, trudny moment podczas spotkania z więźniami w zakładzie karnym Regina Coeli na Zatybrzu w Rzymie. - W moim wieku pojawia się zaćma i nie widzi się dobrze rzeczywistości. Z tego powodu w przyszłym roku powinienem poddać się operacji - mówił. Mówi się, że papież Franciszek będzie musiał przejść nie jedną, a dwie operacje, dotknęła go bowiem zaćma dwustronna. Zwykle  nie wiąże się to bezpośrednio z zagrożeniem życia, jednak kiedy jest się w wieku głowy Kościoła każdy, nawet najmniejszy zabieg zakończyć się może bardzo poważnymi powikłaniami. Ich konsekwencje mogą być tragiczne - papież może całkowicie stracić wzrok.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bardzo poważna operacja, której nie da się uniknąć

Jak podają media, lekarze najpierw usuną zaćmę z oka bardziej dotkniętego chorobą i poczekają na rozwój sytuacji w drugim oku, jednak prawdopodobnie konieczne będą dwie operacje i w obydwu dojdzie do wszczepienie nowej, sztucznej soczewki. Jak podaje portal Il Sismografo, operacja przeprowadzona zostanie w szpitalu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Dominikańskich Najświętszego Różańca w Rzymie. Trzeba dodać również, iż operacja jest konieczna, bez niej bowiem papież Franciszek może całkowicie stracić wzrok i nigdy więcej już nie zobaczyć wiernych. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie i życie głowy Kościoła nie będzie zagrożone, a wszystko odbędzie się bez jakichkolwiek powikłań.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Śmierć dogłębnie wstrząsnęła Andrzejem Dudą. Ledwo powstrzymał łzy
  2. PiS poddaje się ws. wojny o sądy?! Ujawniono ustępstwa na jakie zgodził się Kaczyński
  3. Morawiecki skreślony w PiS. Niewiarygodne słowa o Lechu Kaczyńskim
  4. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News