Papież Franciszek przez ostatnie kilka lat dał się poznać jako osoba wyjątkowo otwarta na problemy Kościoła. Kojarzymy go z wyjątkową odwagą w wygłaszaniu swojego zdania oraz nieschodzącym z twarzy uśmiechem, teraz jednak doszło do czegoś wstrząsającego – zarzucono głowie Kościoła coś niewiarygodnego. 

Papież Franciszek od samego początku wzbudza ogromne emocje zarówno wśród wiernych, jak i duchownych na całym świecie. Mężczyzna wyraźnie nie boi się głośno i dobitnie głosić swoich poglądów, nie przejmując się konsekwencjami. Uznanie ludzi na całym świecie zdobył zwłaszcza tym, że wyraźnie dostrzega wady oraz problemy Kościoła i nigdy ich nie ignoruje.

Oprócz tego sympatię wzbudza również swoją wyjątkową otwartością do ludzi oraz poczuciem humoru, które nie raz już udowodnił na oficjalnych spotkaniach z wiernymi. Teraz jednak wszystko stanęło na głowie i pojawiły się głosy, że papież Franciszek stał się obiektem poważnego ataku mogącego świadczyć o tym, że ktoś chce go zniszczyć. Wystosowane przeciwko niemu zarzuty są naprawdę okrutne.

Co zawierał list do papieża Franciszka

List po przetłumaczeniu nosił tytuł „Synowska korekta dotycząca propagowania herezji” i można wywnioskować, iż zarzuca się tam papieżowi Franciszkowi głoszenie herezji.

– W świat poszedł sygnał, że moralność nie ma znaczenia. To niesłychana doktryna, która nie może być szerzona. […] Prawo kościelne wymaga reakcji, gdy widzi się, że pasterze Kościoła wprowadzają wiernych w błąd – możemy w nim przeczytać.

Zgodnie z informacjami CNN list był podpisany przez ludzi, którzy już od dawna krytykują postawę głowy Kościoła katolickiego. Ich zdaniem jego nauki można uznać niemalże o szerzenie niemoralności, a nawet założyć, iż są antagonistyczne wobec prawa kościoła.

Jak twierdzą specjaliści, takie pismo nie jest w stanie podkopać pozycji, jaką przez ostatnie lata wypracował sobie papież Franciszek. Głowa Kościoła sama również nie zamierza komentować jego treści, przekonany jest również o prawidłowości swoich słów i nie zamierza wdawać się w słowne potyczki ze swoimi przeciwnikami.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Zarobki Katarzyny Dowbor są SZOKUJĄCE. Wprawią was w osłupienie!
  2. Ile dzieci ma Pola Raksa? Szokujące informacje ujrzały światło dzienne
  3. Na co choruje Benedykt XVI? Emerytowany papież ma już 91 lat
  4. Lekarze uznali go za zmarłego. Nagle stało się coś niesamowitego
  5. Sensacyjny horoskop dzienny na sobotę! Dzisiaj czeka cię coś niebywałego

 

Franciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieża