papież franciszek_po
yt/Rome Reports
Anna Maria Guziewska - 19 Grudnia 2018

Papież Franciszek przeraził miliony katolików! Ujawnił, gdzie jest SZATAN

Papież Franciszek w swoich przemówieniach i kazaniach nierzadko odwołuje się do działania szatana na duszę człowieka. Głowa Kościoła ostrzega przed mechanizmami, które dobrze ma znać diabeł. To, co powiedział o demonach, wprost przeraziło miliony katolików.

Papież Franciszek walczy z demonami? Głowa Kościoła wie, że człowiek jest słaby i łatwo może ulegać wpływom złych duchów. W swoich kazaniach odwołuje się do tego, w jaki sposób walczyć, gdy nadchodzi niebezpieczeństwo. Według duchownego ważna jest modlitwa i głęboka wiara. Ujawnił kulisy swoich obserwacji i analiz swoich współpracowników.

Co papież Franciszek powiedział o szatanie? Katolicy w szoku

W ocenie papieża najważniejsza jest wiara. Ci, którzy odcinają się od Boga mogą być w szczególny sposób narażeni na wpływ demonów. - Kiedy nie wyznaje się Chrystusa, wyznaje się światowość diabła, światowość Szatana - mówił Franciszek podczas jednej z homilii. Duchowny wielokrotnie odnosił się do mechanizmów działania złych duchów. W jego ocenie, działania zła można uniknąć. - Wystarczy otworzyć gazetę i widzimy, że wokół nas obecne jest zło, diabeł działa. Ale chce powiedzieć głośno: "Bóg jest silniejszy!". Czy wierzycie w to, że Bóg jest silniejszy? - mówił duchowny podczas jednego z kazań. Franciszek nie neguje wystąpienia diabła i mówi, że nie jest on wytworem wyobraźni. Zwraca uwagę na fakt, że demon jest obecny także w świętych pismach i historii Kościoła. - Obecność diabła znajdujemy na pierwszej stronie Biblii i Biblia kończy się również z udziałem diabła - zwycięstwem Boga nad diabłem - mówił swoim wiernym podczas przemówienia w Stolicy Apostolskiej. W ocenie duchownego diabeł wie, co robi i zawsze znajduje się tam, gdzie może podzielić ludzi. Jego celem jest osamotnienie człowieka i manipulowanie jego wolą.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej
- Diabeł sieje zło tam, gdzie jest dobro, próbując dzielić ludzi i narody. Ale Bóg... patrzy na "pole" każdej osoby z cierpliwością i miłosierdziem: widzi brud i zło znacznie lepiej niż my, ale widzi także nasiona dobra i cierpienie i cierpliwie czeka aż zaczną kiełkować - przyznał podczas jednego z kazań. Papież Franciszek zauważa, że diabeł zawsze zdaje się być życzliwy dla potrzebującego i jest podstępny. Zwraca uwagę, że modlitwa, głęboka wiara i świadomość działania złych mocy mogą ustrzec przed najgorszym.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kiedy Jan Paweł II został papieżem? Ten dzień był przełomem dla świata
  2. Na co zmarł Jan Paweł II? Prawdziwa przyczyna śmierci papieża
  3. Człowiek Benedykta XVI nie wiedział, gdzie podziać wzrok! Polska opozycja naprawdę to zrobiła
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News