Papież Franciszek pięknie o Polakach! Nie uwierzycie, co powiedział duchowny
Patryk Przybyłowski - 24 Stycznia 2019

Papież Franciszek pięknie o Polakach! Nie uwierzycie, co powiedział duchowny

Papież Franciszek przebywa obecnie w Panamie, gdzie zorganizowano tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. Inicjatywa zapoczątkowana przez Jana Pawła II przyciąga ponad 200 tysięcy młodych ludzi. Jeszcze w drodze do Ameryki Środkowej Ojciec Święty pokazał, że będą to szczególne uroczystości dla wszystkich pielgrzymów z naszego kraju. Nieprawdopodobnie pięknie wypowiedział się o wszystkich Polakach.

Papież Franciszek nie ukrywa nigdy swojego zadowolenia z zagranicznych wyjazdów. Szczególną datą w jego kalendarzu są Światowe Dni Młodzieży, podczas których ma możliwość bezpośredniego obcowania z młodymi ludźmi z całego świata. Podczas podróży na tegoroczną edycję, doszło do bardzo miłego gestu w stronę Polaków. Papież Franciszek zdecydował się na bardzo pochlebne słowa, które niczym miód spływają po sercach wszystkich wiernych.

Papież Franciszek pięknie o Polakach. Wielki komplement ze strony Ojca Świętego

Statystyki dotyczące tegorocznych Światowych Dni Młodzieży są wręcz szokujące. Szacuje się, że do Panamy zjechało ponad 200 tysięcy osób ze 150 krajów. Tak wielka liczba wiernych oczekuje na pierwsze oficjalne spotkanie z Ojcem Świętym. W tym gronie nie mogło zabraknąć wielu Polaków, którzy chcą przeżywać tak podniosłe wydarzenie na miejscu. W tym gronie jest również załoga Daru Młodzieży, która zawitała do Ameryki Środkowej w ramach "Rejsu Niepodległości". Papież otrzymał od nich specjalne zaproszenie na pokład, jednak nie ma pewności, czy znajdzie na to czas w swoim napiętym grafiku. Wiadomo jednak, że do rąk Franciszka dotarł prezent, o który zadbała polska reprezentacja. Mowa o akwareli autorstwa Andrzeja Filipowicza z Grodna. Artysta uwiecznił na płótnie Dar Młodzieży przyozdobiony logiem Światowych Dni Młodzieży i biało-czerwonymi barwami. Na pokładzie można również dostrzec postać samego Ojca Świętego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:
Przechwytywanie 11Jan Paweł II w Izraelu. Echa bolesnej wizyty pobrzmiewają do dziśCzytaj dalej
Obraz został wręczony papieżowi podczas przelotu do Panamy przez fotografa Grzegorza Gałązkę. Obdarowany nie krył zadowolenia i z uśmiechem na twarzy skierował piękne słowa podzięki. - Polacy są zdolni - stwierdził Ojciec Święty podczas podziwiania swojego prezentu.

Papież Franciszek ma dobre wspomnienia z Polakami

Głowa Kościoła nie raz przyznała, że z Polakami nie łączy go wyłącznie postać jednego z jego poprzedników. Nasi rodacy pojawili się w jego życiu bardzo dawno temu, jeszcze za czasów dzieciństwa. - Pamiętam jak po wojnie tam, gdzie pracował mój tata przybyli Polacy, wszyscy migranci. Zostali przyjęci bardzo dobrze. Argentyna ma to doświadczenie przyjmowania, bo było praca i migranci byli potrzebni - powiedział kiedyś podczas spotkania z duchownymi.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Mężczyzna RZUCIŁ SIĘ na samochód papieża Franciszka! Chwila grozy 
  2. Papież Franciszek dokonał REWOLUCJI! Kościół zmienia się na naszych oczach 
  3. Ile waży Agnieszka Chylińska. Fani gwiazdy bardzo boją się o jej ZDROWIE!
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
WodnikHoroskop: Wodnik może zrobić na Tobie wielkie wrażenie! Czego się po nim spodziewać?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News