Burza w Kościele. Papież Franciszek nałożył właśnie nowy obowiązek na księży, chodzi o pedofilię

Burza w Kościele. Papież Franciszek nałożył właśnie nowy obowiązek na księży, chodzi o pedofilię Źródło: pixabay/anett_klingner/

Papież Franciszek ogłosił nowe zasady, jakie od teraz będą panowały wśród duchownych. Jego słowa mogły zaskoczyć wiele osób. Jak się okazuje, zdania były podzielone nawet wśród księży.

Papież Franciszek 9 maja publicznie ogłosił, jakie od tego momentu będą obowiązywały zasady wśród duchownych. Dokument nosi nazwę "Vos estis lux mundi" i dotyczy pedofilii w Kościele, o której w ostatnim czasie zrobiło się znacznie głośniej, co wywołało niepokój nie tylko u wiernych, ale przede wszystkim w samym Watykanie. Wielu może być zadowolonych z nowych zasad, lecz w Kościele wywołało to prawdziwą burzę.

Papież Franciszek o nowych zasadach dla duchownych 

Kilka godzin temu papież ogłosił, jakie kroki podjął Watykan w celu zmniejszenia występowania pedofilii w Kościele. Od tego momentu duchowni na każdym szczeblu - zakonnice, księża z parafii, czy arcybiskup - mają obowiązek zgłaszać swojemu przełożonemu, gdy tylko dostrzegą, że inny namiestnik Kościoła dopuszcza się (lub może się dopuszczać) przestępstwa na tle seksualnym wobec dziecka czy też osoby dorosłej. 

Anonimowy informator 

Według nowych zasad osoby, które posiadają informację w sprawie pedofilii i zdecydują się ją wyjawić, zostaną objęte specjalną ochroną. Ich przełożony, do którego się udadzą oraz kolejne zajmujące się sprawą osoby zadbają o to, by informatorzy pozostali anonimowi. Powstanie specjalny system, który umożliwi podawanie informacji, jednocześnie uniemożliwiając rozpoznanie autora.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSU POD GALERIĄ 

Policja nie musi wiedzieć 

Okazuje się, że nowe zasady mają również jeden, mały szczegół, który może bardzo zadziwić wiele osób. Według nowego prawa papieża Franciszka duchowni, którzy decydują się zgłosić możliwość dopuszczenia się przestępstwa na tle seksualnym w Kościele, nie mają obowiązku zgłaszać całej sprawy i swoich podejrzeń na policję. Ponoć zdania między duchownymi były bardzo podzielone, co wywołało prawdziwą burzę, jednak ostatecznie przystano na wersję papieża. 

Nie wykluczone, że o wielu sprawach i tak ostatecznie zostaną powiadomieni funkcjonariusze, w przypadku, gdy sprawy zaszłyby za daleko. Bardzo prawdopodobne jest również, że nowe prawo, które zatwierdził papież Franciszek, może przynieść upragnione skutki i znacznie zmniejszy się poziom pedofilii wśród duchownych.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. To jest za mocne. Media twierdzą, że Kazadi od 4 lat czeka, aż Baron zaprosi ją na randkę
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News