Starsi ludzie nie zrozumieją. Papież użył nietypowego słowa opisując Maryję

Starsi ludzie nie zrozumieją. Papież użył nietypowego słowa opisując Maryję Źródło: fot.youtube.com/vatican news english

Papież Franciszek zadziwił pielgrzymów. Głowa Kościoła Katolickiego, która jest w trakcie prowadzenia Światowych Dni Młodzieży postanowiła zwrócić się do młodych pielgrzymów w ich własnym języku. Jedno jest pewne, starsi ludzie nie zrozumieją słów papieskiego kazania.

Papież Franciszek jest postacią, która bez wątpienia jest lubiana przez młodzież, która bardzo tłumnie zgromadziła się na odległej Panamie, aby usłyszeć słowa głowy Kościoła. Duchowny postanowił dostosować się do słownictwa swojej widowni i w bardzo współczesnej mowie przedstawił swoje poglądy dotyczące religii. Zgromadzona publiczność nie mogła powstrzymać się od aplauzu.

Papież Franciszek trafia do młodych. Niezwykłe kazanie w trakcie mszy świętej

Pomimo tego, że papież Franciszek jest już starszego wieku, to zdaje się nadążać za technologiami i otaczającą go rzeczywistością. Oblicze swojej elokwencji pokazał w trakcie kazania, które miało miejsce w mszy skierowanej do uczestników Światowych Dni Młodzieży. - Życie chrześcijańskie nie jest zbawieniem zawieszonym 'w chmurze', czekającym na pobranie ani nową aplikacją do odkrycia. Nie jest ćwiczeniem umysłowym będącym owocem technik rozwoju osobowego ani też "tutorialem", przy pomocy którego można nauczyć się ostatnich nowości - mówił Franciszek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież porównał Maryję do influencerek

Pomimo tego, że Maryja jest postacią otoczona wielkim kultem i szacunkiem wyznawców chrześcijaństwa, to także ona stała się przedmiotem "nowoczesnej wersji" papieskiego kazania, mówiąc, że Matka Boska nie była jak współczesne influencerki. - Maryja nie "pojawiła się w ówczesnych sieciach społecznościowych, nie była influencerką, ale ani tego nie chcąc, ani nie szukając, stała się kobietą, która miała największy wpływ na historię - powiedział Ojciec Święty. Aby osoby starsze zrozumiały, co na myśli ma pochodzący z Argentyny duchowny, musiałyby sięgnąć do słownika. Według polskiego znaczenia tego wziętego z angielskiego słówka, influencerką, bądź influencerem nazwiemy osobę, która poprzez swoje zachowanie i tworzenie trendów, ma duży wpływ na opinię odbiorców. Ostatnimi słowami Ojca Świętego w trakcie kończącego się spotkania z młodzieżą był apel do ludzi starszych, aby starali się zrozumieć sytuację młodzieży i spróbować stworzyć im wszelkie warunki, które mogłyby im pomóc w trakcie kształtowania własnej przyszłości. - Jakże łatwo jest krytykować ludzi młodych i marnować czas na szemranie, jeśli pozbawiamy ich szans na pracę, edukację i budowanie wspólnoty, których można się uchwycić i marzyć o przyszłości - przyznał Franciszek. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Barbara Kurdej-Szatan zmyła makijaż. Fanów WBIŁO w ziemię
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Kulisy spotkania Morawieckiego z opozycją. Jest rozdźwięk z Ziobrą
  4. List do Błaszczaka o jego ojcu w PRL obiega sieć. Powinni przeczytać go wszyscy Polacy
  5. Marek Suski się broni. W aferę wciąga Lewandowskiego
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News