Papież Franciszek notre dame
screen/youtube/ ELO STYLE
Patryk Korzec - 15 Kwietnia 2019

Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie tragicznego pożaru, który miał miejsce wczoraj wieczorem w Paryżu. Jego słowa są niezwykle przejmujące i poruszyły miliony ludzi na całym świecie.

Papież Franciszek postanowił zareagować na tragedię, do której doszło w samym sercu Paryża. Legendarna katedra Notre Dame będąca jednym z najbardziej reprezentatywnych punktów stolicy Francji zajęła się ogniem, który zaczął się niesamowicie szybko rozprzestrzeniać. Jak twierdzą specjaliści, jest to jedna z największych tragedii w tym kraju w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Przerażającą sprawę komentowali już ludzie z całego świata. W mediach społecznościowych głos zabierali zarówno znaczący politycy, jak i zwykli obywatele niepotrafiący uwierzyć w ten koszmar. Teraz zdecydowanie zareagować postanowił również papież Franciszek, reprezentując tym samym cały Watykan. To wyjątkowo smutne i przejmujące słowa, które ściskają za gardła.

Nagła decyzja, koniec OFE. Polacy dostaną po 10 tys. na swoje kontaNagła decyzja, koniec OFE. Polacy dostaną po 10 tys. na swoje kontaCzytaj dalej

Papież Franciszek komentuje pożar katedry Notre Dame

Katedra Notre Dame gromadziła dziesiątki dzieł sztuki stanowiących imponującą wartość historyczną, w jej murach jednak krył się jeszcze jeden skarb. W skarbcu ulokowana była Korona Cierniowa - jedna z najważniejszych relikwii na świecie. Biorąc to pod uwagę ciężko się dziwić, że głos zabrał również papież Franciszek oraz Watykan.

- Stolica Apostolska przyjęła z szokiem i smutkiem wiadomość o strasznym pożarze, który zniszczył katedrę Notre Dame, symbol chrześcijaństwa we Francji i na świecie - mówił watykański rzecznik, Alessandro Gisotti.

Dalej łączył się ze wszystkimi walczącymi o uratowanie katedry oraz innymi osobami, które cierpią przez to tragiczne wydarzenie.

- Wyrażamy bliskość z francuskimi katolikami i ludnością Paryża i zapewniamy o naszych modlitwach za strażaków i za tych, którzy robią wszystko, by stawić czoła tej dramatycznej sytuacji - dodał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

prognoza pogodyOgromny wyż znad Skandynawii nad Polską. Prognoza pogody na WielkanocCzytaj dalej

Słowa wsparcia płyną z całego świata

Papież Franciszek to oczywiście niejedyna osoba, która na bieżąco śledzi tragiczne wydarzenia w sercu Paryża. Media społecznościowe zasypywane są zdjęciami tragicznych wydarzeń, pod którymi publikowane są miliony komentarzy. Wszyscy rozpaczają nad tą tragedią i starają się wspierać mieszkańców stolicy Francji, którzy byli katedrą szczególnie związani.

- To gigantyczna strata nie tylko dla Paryżan, ale całego świata. Trzymajmy kciuki, by pożar został opanowany - pisze internautka.

- To straszne, co się stało. Niesamowite, że katedra przetrwała setki lat, a została zniszczona w przeciągu zaledwie kilku godzin - dodaje kolejna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News