Papież Franciszek jest nieprzewidywalny. Gdzie wymyka się w nocy?

Papież Franciszek jest nieprzewidywalny. Gdzie wymyka się w nocy? Źródło: YouTube - TED

Papież Franciszek wielokrotnie wywołuje kontrowersje za sprawą swoich wypowiedzi, ale również poprzez swoje czyny. Niektórzy nie wiedzą jednak, że papież jest bardzo aktywny również w nocy. Plotki o jego zachowaniach krążą po całym Watykanie.

Papież Franciszek angażuje się w pomoc wiernym w każdy możliwy sposób. Argentyński duchowny nie chwali się swoimi działaniami charytatywnymi, dlatego nie mówi się o nich głośno i nie są one powszechnie znane. Mimo to głowa Kościoła chętnie pomaga każdemu, kto potrzebuje pomocy. O jego czynach krążą jedynie plotki, jednak okazuje się, że powody takiego działania najważniejszego kapłana są znane.

Wiernych najbardziej interesuje to, co robi papież Franciszek po zmroku. Pojawiały się niepotwierdzone informacje o tym, że papież angażuje się w swoją posługę nawet w momencie, gdy powinien odpocząć przed kolejnymi dniami ciężkiej pracy. Okazuje się jednak, że wyjaśnienie nocnej działalności duchownego jest bardzo proste.

Papież Franciszek jest nieprzewidywalny

O tajemnej działalności papieża postanowił opowiedzieć Roberto Alborghetti, włoski pisarz zajmujący się tematyką kulinarną. Postanowił on podzielić się z czytelnikami swoimi wrażeniami po kilku spotkaniach z papieżem, podczas których miał on okazję bliżej poznać jedną z najważniejszych osób na świecie.

- Spotkałem się z nim kilka razy, ale zawsze był bardziej zainteresowany poznaniem mojego życia aniżeli opowiadaniem o sobie. Kiedy ukazała się pierwsza moja książka o nim, spędziliśmy razem sporo czasu. Chciał się dowiedzieć więcej o Bergamo, o papieżu Janie XXIII, którego wspomnienie nosi w sercu - mówi Roberto Alborghetti, wspominając swoje spotkania z głową Kościoła.

Mężczyzna opowiedział również historię dotyczącą działalności charytatywnej papieża, który stara się za każdym razem pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia w trudnych chwilach.

- Pewnego wieczoru, około godziny 21, do recepcji Domu przybył zmęczony biskup z Cosenzy, ciągnąc za sobą walizkę. Papież właśnie wychodził ze stołówki, zauważył go i zapytał, skąd przyjechał. „Z Cosenzy", odpowiedział arcybiskup. „Aha, z Kalabrii" - rzekł papież - „a więc odbył ksiądz biskup długą podróż". I wskazując mu drogę do stołówki, dodał: „Proszę iść na kolację, zanim zamkną kuchnię" - opowiada autor książki.

Papież Franciszek działa charytatywnie

- Nazajutrz biskup znalazł na recepcji bilecik z wiadomością z napisem „Pilne". W środku było zaproszenie papieża na kolację: „Tym razem o godz. 20.00 w stołówce Domu Św. Marty". Papież Franciszek jest właśnie taki, nieprzewidywalny - dodaje Alborghetti.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pewnego razu chciałem się dowiedzieć, czy to prawda, że papież wychodzi także nocą, ale odpowiedź jego jałmużnika była następująca: Jaki sens ma pytanie, czy papież idzie spotkać bezdomnych na ulicach Rzymu, kiedy to właśnie dla nich otworzył Watykan? - kończy swoją wypowiedź Włoch, który dostąpił zaszczytu spotkania z papieżem Franciszkiem.

  1. Dramat w rodzinie Katarzyny Dowbor! Jej syn ma problem z alkoholem? Przygotujcie chusteczki!
  2. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  3. Tata nie żyje. Cierpiał
  4. Gigantyczny tatuaż syna Martyniuka przeraża fanów. Tego nikt się nie spodziewał! [ZDJĘCIA]
  5. "Szajs, dno i metr mułu". Kompromitacja aktorki "M jak miłość"
  6. Szostak schudła na tej diecie. Każdy może sobie na nią pozwolić i działa natychmiastowo

źródło: Smaker

Następny artykuł