Papież Franciszek dostał nietypowe błaganie. Chodzi o przerwanie procesu beatyfikacji

Papież Franciszek dostał nietypowe błaganie. Chodzi o przerwanie procesu beatyfikacji Źródło: screen/YouTube/Stacja7.pl

Papież Franciszek dostaje wiele próśb od wiernych. Jedna z nich wywołała niemałe zamieszanie. Zwierzchnik Kościoła katolickiego został poproszony o przerwanie trwającego już procesu beatyfikacyjnego. Tego z pewnością się nie spodziewał.

Papież Franciszek spotkał się już z niejedną nietypową prośbą ze strony wiernych. Jednak ostatnio otrzymał list, którego treść musiała go bardzo zaskoczyć. Niezwykle rzadko zdarza się, że wierni proszą o przerwanie procesu beatyfikacyjnego. W tym przypadku autorką dramatycznego apelu była osoba z rodziny kandydata na ołtarze.

Były premier Włoch Aldo Moro został zamordowany przez Czerwone Brygady w 1978 roku. Lewacka organizacja terrorystyczna wytoczyła mu w niewoli tzw. proces ludowy, a następnie go zamordowała. Polityk miał status zaginionego, a po 55 dniach odnaleziono jego ciało. Cieszył się bardzo dużym uznaniem ludzi Kościoła i w roku 2012 otrzymał tytuł Sługi Bożego, co jest pierwszym krokiem w drodze do beatyfikacji. 

Papież Franciszek otrzymał nietypową prośbę. Córka prosi o przerwanie procesu beatyfikacyjnego ojca

Papież Franciszek otrzymał nietypową prośbę. Do zwierzchnika Kościoła katolickiego zwróciła się córka zamordowanego polityka i prosiła, aby proces beatyfikacyjny został przerwany. W najnowszej historii Kościoła katolickiego nie zdarzyła się jeszcze taka sytuacja. 

Rodzina nie chce, aby Aldo Moro został wyniesiony na ołtarze i ma ku temu konkretne powody. Córka byłego premiera, Maria Fida Moro wyraziła swoje wątpliwości w liście do papieża:

- Proces kanoniczny został zamieniony przez osoby postronne w rodzaj wojny między bandami, by przywłaszczyć sobie samą beatyfikację, instrumentalnie wykorzystując ją dla swoich celów - czytał papież Franciszek w apelu kobiety.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzina nie zgadza się na instrumentalne traktowanie postaci byłego premiera

Córka kandydata na ołtarze wyjaśniła, że nie chce instrumentalnego traktowania postaci swojego ojca. Kobieta zauważyła, że imię jej ojca od dawna jest wykorzystywane w niewłaściwych celach. Jak podkreśliła w swoim liście, którego adresatem był papież Franciszek, jest to sprzeczne z prawdą i godzi w dobre imię byłego premiera. 

Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie w tej sprawie papież Franciszek. Proces beatyfikacyjny od dawna jest w toku. Jedynie zwierzchnik Kościoła katolickiego może wpłynąć na toczące się właśnie procedury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Koszmarny wypadek, zginęli wykonując swoją pracę
  5. Mama małej Madzi z Sosnowca pilnie przeniesiona. Jej życiu zagrażało niebezpieczeństwo?

źródło: Onet

 

 

 

"Wasza Świątobliwość, proszę z głębi serca o przerwanie procesu beatyfikacyjnego mojego ojca Aldo Moro" 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News