Papież Franciszek zwołał pilną naradę. Spotka się z kierownictwem Kościoła Grekokatolickiego

Papież Franciszek zwołał pilną naradę. Spotka się z kierownictwem Kościoła Grekokatolickiego Źródło: youtube.com/Alltime Conspiracies

Papież Franciszek ogłosił nagłe zebranie. Duchowny jest zaniepokojony sytuacją w kraju pogrążonym wojną i poprosił szefa tamtejszego kościoła o spotkanie. Czy wizyta duchownych u biskupa Rzymu rozwiąże problemy wiernych?

Papież Franciszek jest bardzo zaniepokojony. Duchowny, który wielokrotnie podejmował się interwencji w różnych rejonach świata, tym razem zwrócił uwagę na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi pogrążeni w konflikcie z Rosją mieli wzbudzić zainteresowanie głowy Kościoła, który chciałby pomóc im w wielu kwestiach związanych z działaniami mogącymi prowadzić do tragicznych konsekwencji. W tym celu głowa Watykanu spotka się z kierownictwem ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego.

Papież Franciszek przyjmie ukraińskie duchowieństwo

Watykańskie media od samego poranka podają, że wizyta kierownictwa ukraińskiego kościoła jest związana z niepokojącą papieża sytuacją polityczną na Ukrainie. Biskup Rzymu ma być zaniepokojony wynikiem wyborów u naszych sąsiadów, a także trwającymi od lat działaniami wojennymi na terenie wschodu kraju. Duchowny chce porozmawiać ze Swiatosławem Szewczukiem, który pełni funkcję przewodniczącego tamtejszego kościoła o polityce.

- Tym spotkaniem Ojciec Święty pragnie dać znak swojej bliskości z Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim, który pełni posługę duszpasterską zarówno w ojczyźnie, jak i w różnych miejscach na świecie – wskazano w komunikacie płynącym ze Stolicy Apostolskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy wizyta pomoże Ukrainie?

Nie da się ukryć, że do tej pory Watykan nie komentował zbytnio tego, co dzieje się w kraju naszych sąsiadów, powierzając ukraińskim duchownym całe zwierzchnictwo nad wiernymi w tym niezwykle trudnym dla obywateli czasie. Taki stan rzeczy i brak komunikacji Rzymu z Kijowem ma się jednak skończyć, a papież chce się aktywnie włączyć w pomoc ukraińskim wiernym. Wspomoże duchownych w głoszeniu Ewangelii. 

- Kolejną okazją, by pogłębić analizę życia i potrzeb Ukrainy i określić sposoby, jak Kościół katolicki, a szczególnie Kościół greckokatolicki może jeszcze bardziej skutecznie poświęcić się głoszeniu Ewangelii, przyczynić się do wsparcia tych, którzy cierpią i do wspierania pokoju, porozumienia, na ile to możliwe, z Kościołem katolickim obrządku łacińskiego i z innymi Kościołami i wspólnotami chrześcijańskimi - podał Watykan w komunikacie dla mediów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Torebki Michael Kors w Lidlu! Już niedługo Polki będą mogły je kupić w supercenach
  2. Życie Elżbiety Czyżewskiej było jak baśniowa opowieść. Niestety bez happy endu
  3. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  4. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  5. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  6. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News