Papież Franciszek zdecydował! Gigantyczne, rewolucyjne zmiany w Kościele

Papież Franciszek zdecydował! Gigantyczne, rewolucyjne zmiany w Kościele Źródło: fot. wikipedia.org

Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu wprowadził wiele zmian w Kościele katolickim. Jednak teraz jego decyzja wprowadza prawdziwą rewolucję, która obejmie miliony wiernych.

Papież Franciszek znany jest z bardzo specyficznego sprawowania swojej posługi jako głowa Kościoła katolickiego. Jego decyzje i zachowanie sprawiły, że wokół jego osoby narosło dużo kontrowersji, ponieważ nie wszystkim jest to na rękę. Papież stawia przede wszystkim na skromność, co znacząco odbiega od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni przez hierarchów Kościoła. Jednak teraz Franciszek postanowił wprowadzić poważne zmiany w najbardziej znanej modlitwie na świecie. Rewolucja objęła również jeden z psalmów, przez co wierni będą musieli przyzwyczaić się do zatwierdzonych modyfikacji.

Papież Franciszek wprowadza prawdziwą rewolucję

Decyzja papieża została już zatwierdzona przez Włoską Konferencję Biskupią i wprowadzają poważne zmiany między innymi w modlitwie "Ojcze nasz". Według Franciszka w niektórych językach tekst modlitwy został błędnie przetłumaczony, przez co wymaga radykalnych zmian. Chodzi dokładniej o fragment "i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego". Papież zauważył, że Bóg przecież nie może kusić ludzi, ponieważ jest  to domena szatana, który jest ojcem wszelkiego kłamstwa. Według Biblii "Ojcze nasz" jest modlitwą przekazaną przez samego Jezusa, dlatego nie powinien się w niej znajdować fragment mówiący, że Bóg wodzi ludzi ku pokusom. - Tamte tłumaczenia nie są dobre, ponieważ mówią o Bogu, który wywołuje pokusę (...) Francuzi argumentowali to w ten sposób, że przecież to ja upadam, ale nie dlatego, że Pan Bóg mnie kusi, abym upadł. Bóg tego nie robi, on pomaga ci natychmiast wstać. To Szatan prowadzi na pokuszenie - tłumaczy papież.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zmiany obejmują trzy języki, a mianowicie oczywiście polski, a także angielski i włoski. Dlatego właśnie ten wers ma zostać zmieniony na "nie opuszczaj nas w pokusie". Jednak to nie jedyna zmiana wprowadzona przez papieża, ponieważ obejmą one również psalm modlitewny „Chwała na wysokości Bogu”. W tym wypadku chodzi dokładniej o słowa "pokój ludziom dobrej woli". Mają zostać zmienione na „pokój ludziom umiłowanym przez Pana”. Bez wątpienia wierni będą musieli przyzwyczaić się do tych zmian, a nie będzie o łatwe, ponieważ wszyscy jesteśmy uczeni tekstu modlitwy "Ojcze nasz" dosłownie na pamięć.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jan Paweł II: Śmierć, tajemnice i kontrowersje wokół papieża Polaka
  2. Benedykt XVI zabrał głos. Jego mocne słowa zatrzęsły Kościołem
  3. Polski ksiądz bił i molestował małych chłopców. Spotkała go zasłużona kara
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Znaki zodiaku, które są najsilniejsze. Jesteś wśród nich?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News