Wszyscy Polacy będą mogli pomodlić się z Franciszkiem. Niesamowite

Wszyscy Polacy będą mogli pomodlić się z Franciszkiem. Niesamowite Źródło:

Papież Franciszek wykonał właśnie naprawdę niesamowity krok. Dzięki niemu wszyscy Polacy oraz mieszkańcy innych krajów świata będą mogli pomodlić się z biskupem Rzymu. Szczególnie młodzi katolicy są zachwyceni wyjątkowym pomysłem hierarchy.

Papież Franciszek od początku swego pontyfikatu stara się wyciągać dłoń do przedstawicieli różnych grup wiekowych. Duchowny doskonale zdaje sobie sprawę z kryzysu wiary wśród ludzi młodych, których niezmiennie stara się jednak przekonywać do powrotu na łono Kościoła. Aby polepszyć nienajlepszy już stan rzeczy, zdecydował się na wyjście z zaskakującą inicjatywą. Co ciekawe, sam nawet chętnie o niej opowiedział w czasie spotkania z wiernymi.

Papież Franciszek uruchamia katolicką aplikację

Bez wątpienia posłuży temu uruchomienie przez hierarchę specjalnej aplikacji, umożliwiającej wspólną modlitwę. Użytkownicy będą w niej mogli odmawiać różaniec za wartości związane ze zbliżającymi się kolejnymi Światowymi Dniami Młodzieży oraz jego długą podróż do Panamy. - W tym tygodniu zostanie opublikowane Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które w tym roku zawiera refleksję na temat społeczności sieciowej i społeczności ludzkiej - stwierdził otwarcie papież Franciszek, przekonując o przydatności narzędzia jakim jest we współczesnym świecie internet. - Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji "Click To Pray", aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie - dodał także biskup Rzymu, prosząc o modlitewne wsparcie w czasie dalekiej pielgrzymki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Za kilka dni wyruszę do Panamy, gdzie od 22 do 27 stycznia odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Proszę was, abyście się modlili za to bardzo piękne i ważne wydarzenie na drodze Kościoła - stwierdził ostatecznie papież w swoim przemówieniu kierowanym do młodych katolików.

Polscy katolicy są niezwykle zadowoleni z pomysłu papieża Franciszka

Wielu wiernych jest naprawdę zachwyconych inicjatywą najwyższego hierarchy katolickiego oraz faktem, że stara się w czasie swego pontyfikatu otwierać na wszystkich ludzi. Aplikację można obecnie pobrać na swój telefon za darmo, działa w siedmiu językach: angielskim, chińskim tradycyjnym, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim. Według oficjalnego opisu jest skierowana do osób powyżej 12 roku życia, które razem z papieżem Franciszkiem oraz innymi wierzącymi chcą modlić się w podanej przez duchownego intencji. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nie uwierzycie, ile było w ostatniej puszce Adamowicza z WOŚP! Oczy wychodzą z orbit
  2. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  3. Służby właśnie przekazały fatalne informacje. Jednak prawdziwe zagrożenie dopiero nadciąga
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. O co chodzi z oświadczeniem na Facebook? Tysiące Polaków to udostępnia, czy działa?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News