Mocny gest papieża Franciszka. Polski Kościół tego nie zapomni

Mocny gest papieża Franciszka. Polski Kościół tego nie zapomni

Papież Franciszek zdecydował się na bardzo stanowczy gest, który idealnie wpisał się w promowaną przez niego od początku pontyfikatu wizję Kościoła. Co ciekawe, dotyczył on bezpośrednio jednego z ważnych polskich duchownych.

Ks. Konrad Krajewski został właśnie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mianowany przez papieża kardynałem. To zaszczyt, który jest dla niego niezwykle istotnym punktem w posłudze. Wielu biskupów takie wydarzenia świętuje często z ogromnym przepychem. Polak miał jednak na swój wyjątkowy dzień całkowicie inny pomysł. Postanowił, jak sam podkreślił, świętować ten szczególny moment tak, jak pracuje na co dzień.

Papież Franciszek zaskoczył gości polskiego duchownego

Krajewski zorganizował bowiem w Watykanie posiłek dla 280 bezdomnych oraz ubogich. Ku zaskoczeniu zebranych, pojawił się na nim także... papież Franciszek. Zasiadł on do stołu z innymi wiernymi, rozmawiał z nimi oraz opowiadał o Bogu i wierze. - Nie przyszedłem tu dla ciebie, ale dla nich - powiedział stanowczo nowemu kardynałowi biskup Rzymu. Te słowa wpisują się we wszystko, co dotąd na temat ubóstwa głosił papież Franciszek. Wnnów  doskonale udowodnił, że chce on promować wizję Kościoła ubogiego oraz zbliżonego do osób potrzebujących.

Szczery komentarz Konrada Krajewskiego

To faktycznie nietypowe dla kardynała świętować takie wydarzenie wśród ubogich i bezdomnych. Jak swój pomysł na celebrację okazji wytłumaczył sam nowo mianowany kardynał Krajewski? - To była najnormalniejsza rzecz na świecie. Skoro jestem biskupem ulicy, to muszę świętować z tymi, którym posługuję - powiedział bardzo bezpośrednio kardynał.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To jemu zawdzięczamy Jana Pawła II. Ten człowiek dał światu papieża Polaka
  2. Krytykowali Rydzyka. Teraz władza zniszczy im życie
  3. Niesamowite! Szokujące odkrycie w grobie Jezusa, naukowcom opadły szczęki
  4. Najsłynniejszy jasnowidz w Polsce szokuje, środowiska LGBT w furii. „Jestem GEJEM”
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News