Papież Franciszek
youtube.com
Wiadomości Pikio - 1 Grudnia 2018

Papież Franciszek wyznał niewygodną prawdę. Przełomowe słowa

Franciszek nie pozostawia wątpliwości. Papież, który uważany jest za wręcz przełomowego zwierzchnika Kościoła, zabrał w końcu głos w dość kontrowersyjnej sprawie. Swoje zdanie wyraził w wywiadzie-rzece, którego udzielił jakiś czas temu. Ojciec Święty zabrał głos w sprawie problemu, który szerzy się wśród księży i wypowiedział się o nim w dość jednoznaczny sposób.

Franciszek udzielił naprawdę obszernego wywiadu pod tytułem "Siła powołania". W tymże zabrał głos w sprawie, która ostatnio szczególnie mocno zachybotała Kościołem w posadach. Mowa o homoseksualizmie wśród księży, który zdaniem Franciszka jest sprawą trudną. Papież nie pozostawił wątpliwości. Ojciec Święty zaznaczył, że organy władzy Kościoła powinny zająć się orientacją seksualną swoich młodych adeptów. Mało tego - podkreślił, że nie akceptuje lekceważącego podejścia do tej sprawy.

Franciszek wyznał prawdę, która Kościołowi jest niewygodna

Papież wyraźnie zaznaczył, że hierarchowie Kościoła powinni zająć się orientacją swoich podwładnych nie tyle jako ludzie, ale jako ogólna całość, formacja. Zdaniem papieża bowiem sprawa homoseksualizmu to sprawa dojrzałości ludzkiej i uczuciowej. Franciszek podkreślił, że należy prowadzić rozeznanie wśród kandydatów na kapłanów od samego początku. Przyznał także, że zamieszanie wokół homoseksualizmu w Kościele go martwi. - To coś, co mnie martwi, bo może w pewnym momencie sprawa ta nie została dobrze rozwiązana. Na etapie formacji musimy bardzo troszczyć się o dojrzałość ludzką i uczuciową. Sprawa homoseksualizmu jest bardzo poważna i wymaga odpowiedniego rozeznania wśród kandydatów od samego początku - zaznaczył Ojciec Święty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej

"Tej rzeczywistości nie możemy zaprzeczyć"

Papież podkreślił, że Kościół nie może lekceważyć problemu, który jego zdaniem coraz bardziej się rozrasta. Mało tego, Franciszek ujawnił także niewygodną prawdę. Stwierdził bowiem, jakoby homoseksualizm był modą w społeczeństwie, która negatywnie oddziałuje na życie Kościoła. Papież podkreślił także, że jest to rzeczywistość, której żadna siła Kościelna nie jest w stanie zaprzeczyć. - Musimy być wymagający. W naszych społeczeństwach wydaje się wręcz, że homoseksualizm jest modny, a ta mentalność w pewien sposób oddziałuje także na życie Kościoła. To jest rzeczywistość, której nie możemy zaprzeczyć - zaznaczył papież Franciszek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co na to Elżbieta II? Karol już zapowiada, jakim będzie królem
  2. Angela Merkel ma poważne kłopoty. To początek jej końca
  3. Ile zarabia Donald Tusk? Zarobki polityka są wspaniałe
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
ZAMIANA
Księżna Diana i jej sekretyKsiężna Diana miała swoje sekrety. Wstrząsające fakty wychodzą na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News