Papież Franciszek
Fot. YouTube/TED
Wiadomości Pikio - 23 Maja 2018

Franciszek miażdży. Teraz cały swiat patrzy na abp Głódzia

Papież Franciszek wstrząsnął Kościołem, wypowiadając niezwykle krytyczne słowa wobec żyjących ponad stan kapłanów. Polska opinia publiczna bardzo szybko zgodziła się z głową Kościoła, nawiązując do sprawy abp Głódzia.

Franciszek po raz kolejny stara się przekonywać wiernych do swej wizji ubogiej wspólnoty. Uderzył więc szczególnie w najbogatszych księży, którzy otwarcie obnoszą się z bogactwem.

Franciszek o bogatych księżach

- Hipokryzja osób konsekrowanych, które żyją jak bogacze, rani sumienia wiernych i przynosi szkody Kościołowi. (...) Jeśli wierzący mówi o ubóstwie czy o bezdomnych i prowadzi życie jak faraon, to jest to niemożliwe - powiedział stanowczo papież. Polska opinia publiczna oraz internauci z pozostałych krajów europejskich szybko przywołali więc przykład abp Głódzia, który na swą emeryturę przeniesie się do wartej kilka milionów złotych posiadłości. W kierunku duchownego bardzo szybko posypały się liczne, bardzo krytyczne komentarze.

Ostra krytyka internautów

"Faraon Głódź ma inne zdanie. Reszta polskich faraonów też"; "Czy nasi biskupi to słyszą? Tak pytam, bo niejaki biskup Głódź na emeryturę przenosi się do pałacu" - to tylko niektóre wpisy, które możemy odnaleźć na portalach społecznościowych. O sprawie majątku, w którego posiadaniu jest abp. Głódź, pisaliśmy niedawno. Z wyliczeń dziennikarki Newsweeka wynika, że hierarcha ma w posiadaniu ogromny majątek. Mowa bowiem o pałacu, prywatnym kościele, ogromnej działce z paśnikami i wybiegami dla danieli. Całość warta jest kilka milionów złotych.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dzieci Borkowskiego mają już dosyć. Dorośli zgotowali im piekło
  2. Dopiero teraz to wychodzi na jaw. Wiemy, co naprawdę zabiło Kotulankę
  3. Piotrowicz postawił płot na środku wsi. Mieszkańcy „mogą go cmoknąć”
  4. Śmierć I. Tokarczuk wstrząsnęła Polską. Nawet Benedykt XVI złożył kondolencje
ZAMIANA
Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
homoseksualny_pocałunekOto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News