pope
Fot. YouTube/Vatican News
Mikołaj Pilecki - 21 Grudnia 2018

Papież Franciszek ma dość! Wpadł w szał, szokująca decyzja

Papież Franciszek po raz kolejny zabrał głos w sprawie trawiącej Kościół plagi - pedofilii. Coraz głośniejsze skandale i rosnąca presja społeczna zmusiła go do podjęcia zdecydowanych kroków. Biskup Rzymu wydał odezwę do odpowiedzialnych za molestowanie seksualne nieletnich duchownych.

Papież Franciszek swoim pontyfikatem zrewolucjonizował Kościół i wyznaczył wiele pozytywnych precedensów dla swoich następców. Argentyńczyk przyjął bardziej otwartą postawę wobec mniejszości seksualnych, innych religii i niewierzących, zrezygnował z niektórych przysługujących mu luksusów i wprowadził do debaty wewnątrz Kościoła tematy, które funkcjonowały wcześniej w sferze osobistych rozmów wiernych. Kolejny następca św. Piotra wielokrotnie nakłaniał księży do ubóstwa, potępiał gromadzenie majątków, odrzucił otaczającą papieży aurę władcy absolutnego (choć faktycznie nim jest) i wyszedł do ludzi w niespotykany dotychczas sposób. Franciszek stał się również ulubieńcem młodzieży, która zobaczyła w nim kogoś "na czasie". Teraz papież bierze się za pedofilię, która szkodzi nie tylko ofiarom i ich rodzinom, a także wizerunkowi Kościoła. Po raz pierwszy zaapelował do sprawców.

Papież Franciszek w mocnych słowach do księży-pedofilii

Dziś odbyło się tradycyjne świąteczne wystąpienie papieża w Kurii Rzymskiej. Franciszek zaapelował w nim do księży-pedofilów i ich sumienia, prosząc o to, by sami zgłaszali się do wymiaru sprawiedliwości ze swoimi obrzydliwymi czynami. - Do tych, którzy napastują nieletnich mam te słowa: nawróćcie się i oddajcie się w ręce ludzkiej sprawiedliwości, przygotowując się do boskiej sprawiedliwości - powiedział papież.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Komentujący wystąpienie nie mieli pewności co do tego, czy księża mają oddawać się w ręce sprawiedliwości świeckiej, czy kościelnej. Bez dwóch zdań jest to jednak prośba o ułatwienie wyplenienia pedofilii ze społeczeństwa i pojednanie z Bogiem.

Zapowiedź nowego podejścia Kościoła

W swoim wystąpieniu papież przyznał, że Kościół dopuszczał się w przeszłości wielu błędów. Zaznaczył także, że obecnie nie ma miejsca na podobne postępowanie. - Kościół nie będzie szczędził wysiłku, aby zrobić wszystko co konieczne, aby zaprowadzić przed oblicze sprawiedliwości tych, którzy popełnili takie zbrodnie. Kościół nigdy nie będzie chciał ukrywać, czy nie traktować poważnie takich spraw - powiedział Franciszek. Głowa Kościoła wskazała również na powody bezczynności lat poprzednich. Słowa te nie są zbyt przekonujące, ale dobrze, że zostały wypowiedziane. - Nie podlega wątpliwości, że w przeszłości nasza nieodpowiedzialność, brak doświadczenia czy duchowa i ludzka krótkowzroczność sprawiały, że traktowaliśmy te sprawy nie tak poważnie, jak na to zasługiwały; To nie może się już nigdy zdarzyć. To wybór i decyzja całego Kościoła - stwierdził papież.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak ma traumatyczne doświadczenia z Kościołem. Wstrząsające
  2. Kiedy Jan Paweł II został papieżem? Ten dzień był przełomem dla świata
  3. Papież Benedykt XVI nie żyje?! Koszmarne informacje mediów były tragiczną wtopą
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
źródło: rp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News