papież Franciszek
youtube.com/ LifeSiteNews
Mateusz Wysokiński - 26 Marca 2019

O szokującym zachowaniu papieża Franciszka mówi dziś cały świat. Wszystko zostało nagrane

Papież Franciszek zadziwił cały świat. W trakcie spotkania z wiernymi we włoskim Loreto doszło do sytuacji, która zdziwiła katolików na całym świecie. Takiego gestu nie spodziewał się żaden internauta.

Papież Franciszek jest postacią wysoce kontrowersyjną. Niektórzy chwalą liberalne zachowania papieża, a inni zwracają uwagę, że jego oderwanie od kościelnej tradycji może przysporzyć kłopotów wizerunkowi Kościoła Katolickiego. W trakcie dzisiejszego spotkania wiernymi z Loreto Ojciec Święty zrobił coś, czego nikt się właściwie nie spodziewał. Katolicy na całym świecie pytają, co mogło stać za tak niespodziewanym gestem ze strony głowy Watykanu.

Papież Franciszek zadziwia wiernych w Loreto. Niespodziewane gesty papieża

W trakcie spotkania z argentyńskim duchownym, wierni z całego świata zgromadzili się w kolejce, aby móc uzyskać prywatne błogosławieństwo ze strony Ojca Świętego. Nie spodziewali się jednak, że duchowny złamie tradycję sięgająca początków papiestwa i zabroni części wiernych całować się po pierścieniu rybaka. Ten stary zwyczaj praktykowany był praktycznie przez wszystkich "biskupów Rzymu" i oznacza uszanowanie dla papieża, jako najważniejszego łącznika z Bogiem.

Te informacje zszokowały widzów DDTVN. Uwielbiana gwiazda cierpi na straszną chorobęTe informacje zszokowały widzów DDTVN. Uwielbiana gwiazda cierpi na straszną chorobęCzytaj dalej

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że papież pozwolił części wiernych, a części odmówił. Widocznie zmieszany Ojciec Święty sam zachowywał się tak, jakby nie wiedział, czy ma pozwolić na tradycyjny gest, czy jednak zabronić go. Na twarzy części wiernych widać było zaskoczenie i zgorszenie takim potraktowaniem przez Franciszka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

lidlLidl oszalał na wiosnę! Spektakularne promocje przeszły najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Czy Franciszek miał złe intencje?

Ojciec Święty, który przyjmował wiernych w Loreto, znalazł się w centrum krytyki ze strony konserwatywnych wiernych, którzy oburzyli się takim zachowaniem Ojca Świętego. Mniej liberalni wierni zaznaczali, że duchowny po raz kolejny złamał tradycję, ponadto obrażając część wiernych, którzy zostali potraktowani przez niego wybiórczo i z brakiem należytego szacunku.

Możliwe, że zachowanie papieża wynika z faktu, że nie nosi on prawdziwego Pierścienia Rybaka. Według tradycji papieski sygnet musi być wykonany ze złota. Biżuteria sakralna, jaką nosi Ojciec Święty, jest wyłącznie pozłacana. Brak zdecydowania papieża w kwestii całowania jego ręki może więc wynikać z faktu, że duchowny sam miał dylemat, czy nietradycyjny pierścień może być traktowany jako ten, który jego poprzednicy dawali do ucałowania wiernym. Inni obrońcy papieża zaznaczają, że takie zachowanie może wynikać ze skromności Franciszka, który nie czuje się komfortowo, widząc wiernych oddających mu aż takie pokłony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska pokazała PRZERAŻAJĄCO chude nogi. Fani boją się o jej życie!
  2. Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w największej aferze ostatnich miesięcy. Te słowa PODZIELĄ Polaków!
  3. Co na to Magda Gessler? Początkująca kuchmistrzyni Żyła powiedziała, co o niej myśli
  4. Szok w DDTVN. "Kobieca pochwa jest siedliskiem demonów"
  5. Internauci: Taniec z gwiazdami jest ustawiony, oto dowody
  6. Szostak schudła na tej diecie. Każdy może sobie na nią pozwolić i działa natychmiastowo

oliwia bieniukSzokujące zdjęcia Oliwii Bieniuk zwalają z nóg! Wygląda jak PrzybylskaCzytaj dalej

źródło: Do Rzeczy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News