papież franciszek_po
yt/KinoCheckInternational
Anna Maria Guziewska - 5 Stycznia 2019

Papież Franciszek ostrzegał przed tym. Ksiądz Rydzyk postanowił zmienić stanowisko

Papież Franciszek podczas wigilijnej mszy postanowił podsumować kondycję moralną wiernych i duchownych. Najważniejszym stała się dla głowy Kościoła problematyka konsumpcjonizmu i zachłanności. Teraz ojciec Rydzyk postanowił zmienić retorykę na temat swojej działalności. Czy słuchał homilii z Watykanu?

Papież Franciszek zauważa, że wierni i duchowni coraz częściej zwracają głowę w stronę spraw materialnych. Podczas mszy w wigilię Bożego Narodzenia postanowił podsumować miniony rok i niezbyt entuzjastycznie ocenił kondycję moralną Kościoła. Najnowszy wywiad z ojcem Rydzykiem wskazuje na znaczącą przemianę.

Co Papież Franciszek powiedział o konsumpcjonizmie? Zaskakująca deklaracja ojca Rydzyka

- Ludzkość stała się chciwa i nienasycona. W dzisiejszych czasach wiele osób odnajduje sens życia w posiadaniu, w dostępie do dóbr materialnych. Niepohamowana chciwość kładzie się cieniem na całą historią ludzkości, nawet dziś, gdy – paradoksalnie – nieliczni jadają wystawnie, podczas gdy zbyt wielu żyje bez nawet kromki chleba niezbędnej do przetrwania - mówił papież w Bazylice Świętego Piotra do zgromadzonych. Podczas tegorocznej wigilii, głowa Kościoła postanowiła dokładnie zanalizować to, w jaki sposób wierni odczytują materialność rzeczy. Papież prosił, aby ludzie odpowiedzieli sobie na pytanie, czy na pewno potrzebują dóbr doczesnych. Papież zauważył, że bez wielu "przyjemności" można żyć, a ubóstwo może być sposobem na połączenie z Bogiem. Media grzmiały, że podobnej filozofii nie wyznaje ksiądz Rydzyk. Duchowny z Torunia nierzadko podkreśla, że jego działalność wymaga regularnych wpłat na konto. Tym samym spotykał z się z ogólną krytyką innych duchownych, którzy wiedzą, że noszenie sutanny wiążę się z pokorą i ubóstwem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Danuta HoleckaTVP kompromituje się nieustannie! Skandaliczne wpadki, które przejdą do historiiCzytaj dalej
Ksiądz Rydzyk w ostatnim z wywiadów postanowił podsumować działalność swoją i swoich współpracowników. - Sprawy materialne są ważne, gospodarka jest ważna, rozwój jest ważny, ale to nie wszystko. Duch jest o wiele ważniejszy. Gdy człowiek jest dobrze wychowany, ma właściwy system wartości, wiarę w Pana Boga, wiedzę, ukształtowany charakter, jest uczciwy, to się podniesie, choćby wpadł w nędzę i wszystko stracił. Tak samo naród. A gdy stracimy ducha, to jesteśmy skończeni - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Tadeusz Rydzyk. Media natychmiast zwróciły uwagę, że ksiądz z Torunia nieco zmienił swoją retorykę na temat dóbr doczesnych. Być może miało na nią wpływ kazanie Franciszka, które usłyszano na całym świecie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kiedy Jan Paweł II został papieżem? Ten dzień był przełomem dla świata
  2. Na co zmarł Jan Paweł II? Prawdziwa przyczyna śmierci papieża
  3. Jan Paweł II pośmiertnie upokorzony. Aż trudno uwierzyć, że do tego doszło
  4. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  5. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News