Poruszające wsparcie papieża Franciszka ws. zmarłych nastolatek z Koszalina

Poruszające wsparcie papieża Franciszka ws. zmarłych nastolatek z Koszalina

Papież Franciszek zawsze wspiera swoich wiernych, szczególnie wtedy, kiedy bardzo cierpią z powodu jakiegoś nieszczęścia. Teraz następca tronu św. Piotra jest z bliskimi zmarłych nastolatek z Koszalina. Poruszające słowa duchownego podczas pożegnania dziewczynek.

Papież Franciszek to osoba o wielkim sercu. Zawsze jest ze swoimi wiernymi, nie tylko ciałem, ale również duchem. W swoich modlitwach wspomina tych, którzy zginęli w katastrofach i wypadkach. Poleca ich Bogu i prosi, by trafili do raju.

Pożegnanie 5 dziewczynek z Koszalina

Dziś cała Polska żegnała 5 dziewczynek, które zginęły w nieszczęśliwym wypadku w koszalińskim escape roomie. Nastolatki poszły tam bawić się w ramach urodzin jednej z nich. 15-latki nie mogły się wydostać z pomieszczenia i w wyniku zaczadzenia zmarły. Msza pogrzebowa odbyła się w kościele pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Celebrował ją duchowny, który nauczał dziewczynki religii, ks. Wojciech Pawlak. W bardzo ciepłych słowach mówił o tragicznie zmarłych dziewczynkach: - My jesteśmy tutaj, a w eucharystii łączy się niebo z ziemią. (...) My jesteśmy wokół ołtarza, a dziewczynki są w Chrystusie razem z nami (...) Dziś jesteśmy tutaj, w tym kościele, razem z dziewczynkami i chcę, by o nich pomyśleć w sposób najwspanialszy. To, co od razu przychodzi na myśl, to przyjaźń - mówił ks. Pawlak. Msza w kościele odbywała się tylko w gronie najbliższych osób, ale przed świątynią postawiono telebimy. Przed nimi zgromadziło się setki mieszkańców Koszalina, znajomi i przyjaciele dziewczynek, sąsiedzi i ci, którzy byli wstrząśnięci całą tragedią.

Papież Franciszek wspiera rodziny ofiar

Ks. Pawlak powiedział jedną ważną rzecz, która podniosła na duchu wszystkich zgromadzonych. Przekazał wsparcie, jakie ofiarował im papież Franciszek, mimo że znajduje się on w Watykanie. Na mszy powiedział:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Trwa z nami w modlitwie pomimo kilometrów ojciec święty, wiedząc o tym, co przeżywamy. Wspierając nas modlitwą, prosząc dobrego Boga o niebo dla dziewczynek, a najbliższych przytulając do serca. Taka informacja, wiadomość od ojca świętego do nas dotarła - mówił duchowny. To naprawdę poruszające, że osoba, która jest tak daleko od Polski, myśli i wspiera tych, którzy tego potrzebują. Rodziny przeżywają naprawdę ogromną tragedię i nikt im nie zwróci ukochanych dziewczynek. Mimo wszystko takie słowa dodają otuchy i cieszą, że papież Franciszek modli się za nie do Boga. Rodzinom ofiar współczujemy i przekazujemy najszczersze kondolencje. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Policja ściga poseł Scheuring-Wielgus. Chcą postawić jej zarzuty
  2. Już nawet nie udają! Książę publicznie zignorował Meghan Markle
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News