papież franciszek konflikt
Screen/youtube/ Vatican News - Polski
Patryk Korzec - 25 Marca 2019

"Papież dyktator" wstrząśnie Watykanem. Ujawniono konflikt między JPII a Franciszkiem

Papież Franciszek miał gigantyczny konflikt z Janem Pawłem II. Do tej pory nikt o tym nie mówił, wszystko jednak wyjdzie na jaw wraz z premierą książki "Papież dyktator". Ten tytuł wstrząśnie wszystkimi wiernymi i sprawi, że Kościół katolicki już nigdy nie będzie taki sam.

Papież Franciszek znany jest z głośnego prezentowania swoich kontrowersyjnych poglądów oraz bezkompromisowego wprowadzania w życie nowych pomysłów mających zmienić oblicze Kościoła katolickiego na całym świecie. Choć głośne sprzeciwianie się skandalicznym praktykom wielu duchownych zapewniło mu ogromne poparcie wiernych, teraz na jaw wyjść mają szokujące, nieznane dotąd fakty na jego temat.

Okazuje się, że papież Franciszek miał konflikt z Janem Pawłem II, który właśnie został ujawniony. Zbliżająca się premiera książki "Papież dyktator" wywoła gigantyczną burzę w Watykanie i sprawi, że wizerunek obecnej głowy Kościoła katolickiego zachwieje się w posadach.

Polsat odpalił prawdziwą petardęPolsat odpalił prawdziwą petardę. Stworzył coś, o czym inne stacje mogą pomarzyćCzytaj dalej

Książka, która wstrząśnie Kościołem katolickim

Historyk Marcantonio Colonna w swojej książce "Papież dyktator" w bardzo ostrych słowach opisuje głowę Kościoła. Papież Franciszek jego zdaniem to "najbardziej despotyczny i pozbawiony skrupułów papież w czasach nowożytnych". W opinii autora Kardynał Jorge Bergoglio z Argentyny nie był zbyt dobrze znany przez kolegium kardynalskie, a od samego początku swojego pontyfikatu robi wszystko, by wypromować swoją własną osobę. Podobno nawet przez Argentyńczyków postrzegany jest jako manipulant i wyrafinowany polityk oraz uczeń dyktatora Juana Peróna.

- Możliwe, że Franciszek nadużył funduszy Kościoła i zmienił ich przeznaczenie, wspierając… kampanię prezydencką Hillary Clinton - dowiemy się z kontrowersyjnej książki.

Podobno początkowo watykańscy duchowni lekceważyli go i wyśmiewali, z czasem jednak na jaw wyszły jego dyktatorskie zapędy, których obecnie boi się całe jego środowisko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

nowotwórNowotwór płuc to cichy zabójca. Tych objawów nie można lekceważyćCzytaj dalej

Papież Franciszek miał konflikt z Janem Pawłem II

W materiale wspomniana została również postać Jana Pawła II. Już nie raz pojawiały się głosy, że papież Franciszek za nim - delikatnie mówiąc - nie przepadał. Nawet niedawno na jaw wyszło, że obecna głowa Kościoła zrehabilitowała nikaraguańskiego księdza zawieszonego w pełnieniu posługi. Suspensę nałożył na niego właśnie papież Polak niedługo po tym, jak odmówił mu możliwości ucałowania pierścienia zalecając "uregulowanie swoich spraw z kościołem.

Teraz na jaw wychodzi kolejna kość niezgody między duchownymi. Zgodnie z dziełem historyka liberalni kardynałowie walczący z Ratzingerem mieli ostro sprzeciwiać się decyzjom Jana Pawła II. Skrycie podobno promowali właśnie Argentyńczyka, powoli "torując mu drogę do papiestwa". Ich celem miało być wprowadzenie nieco lewicowych poglądów do Kościoła oraz zmienienie jego doktryny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Szokujące wieści! Michał Szpak chce wyjechać z Polski! Jego powód wbija w fotel
  3. Dramat Katarzyny Cichopek. Nie dostała roli, bo była "za gruba"? To trauma na całe życie
  4. "Big Brother to takie Warsaw Shore dla emerytów". Gwiazdy miażdżą program TVN
  5. Gwiazda "Rodzinki.pl" się zaręczyła? Znalazła szczęście u boku kolegi z planu
  6. Zaskakujące wpisy Michała Wiśniewskiego. "Tęsknię"
  7. Wnuczka Lecha Wałęsy walczy o życie. Kluczowe będą następne 24 godziny

Instagram.com/@nataliawrobelofficial/; Youtube/VENUS MILANO | Luxury Disco Strip Night ClubKoszmarne upokorzenie Natalii z Big Brothera. Wyciekły wszystkie najpikantniejsze materiałyCzytaj dalej

Źródło: Najwyższy czas!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News