Film Sekielskiego dotarł do papieża Franciszka. Wiemy, jak go skomentował

Film Sekielskiego dotarł do papieża Franciszka. Wiemy, jak go skomentował Źródło: screen/YouTube/Alltime Conspiracies

Papież Franciszek miał już okazję zapoznać się z dokumentem Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Wiemy, jakie jest zdanie zwierzchnika Kościoła katolickiego na ten temat. Jest oficjalny komentarz.

Papież Franciszek miał już okazję zapoznać się z dokumentem Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Film, w którym poruszono jeden z największych problemów Kościoła katolickiego, bije rekordy popularności. Do dziś obejrzało go ponad 18 milionów osób. Wiadomo, że produkcja dotarła już do Watykanu i tam również nie przeszła bez echa.

Sprawa była szeroko komentowana przez polityków i hierarchów Kościoła. Również nuncjusz apostolski w Polsce, Salvatore Penacchio przekazał oficjalny komentarz Stolicy Apostolskiej na ten temat. Papież Franciszek nie mógł pozostać obojętny.

Papież Franciszek komentuje dokument Sekielskiego

Watykański dyplomata Salvatore Penacchio przekazał komentarz papieża Franciszka w sprawie dokumentu "Tylko nikomu nie mów":

- Papież jest bardzo zaniepokojony, wyrażamy współczucie oraz solidarność - powiedział nuncjusz apostolski w Polsce. 

Można się spodziewać, że w najbliższym czasie zwierzchnik Kościoła katolickiego zdecyduje się na bardziej obszerny komentarz w tej sprawie. Jednak już teraz wiadomo, że tuż przed premierą głośnego dokumentu papież Franciszek podjął kolejne kroki w walce z pedofilią w Kościele

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Papież podjął kroki w walce z pedofilią

9 maja, czyli tuż przed premierą dokumentu Tomasza Sekielskiego, papież Franciszek podjął kolejne kroki w walce z pedofilią w Kościele. W najnowszym dokumencie "Vos estis lux mundi" zostały zawarte nowe zasady, według których wszyscy duchowni i siostry zakonne mają bezwzględny obowiązek informowania o molestowaniu seksualnym nieletnich w swoich środowiskach.

Papież Franciszek zobowiązuje również do informowania o wszelkich podejrzeniach wobec osób duchownych. Informatorzy mają mieć zapewnioną ochronę, a ich dane osobowe nie trafią do hierarchów. Usprawnienie systemu zgłaszania przestępstw seksualnych w Kościele jest obecnie jednym z priorytetów.

Jak się okazało, nowe dyspozycje wydane przez papieża Franciszka nie będą obligować duchownych do zgłaszania przestępstw organom ścigania. Sprawa ta była dyskutowana na forum, jednak ostatecznie uznano, że praktyka ta mogłaby być nadużywana w miejscach, gdzie katolicy stanowią mniejszość religijną. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Koszmarne informacje Polsatu. Helikopter rozbił się na skoczni narciarskiej
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News