Chrześcijanie się załamią, katolicy zemdleją. Papież Franciszek powiedział, że zniesie...
Wiadomości Pikio - 3 Stycznia 2019

Wielka panika w Kościele, katolicy przerażeni! Papież Franciszek obiecał, że zniesie...

Papież Franciszek znany jest z nietypowego podejścia do wielu kwestii, które Kościół katolicki do tej pory traktował tylko w sposób tradycyjny. Wielu duchownym się to nie podoba, choć dla ludzi jest to papież w końcu idący "z duchem czasu". Tym razem Ojciec Święty zapowiedział zmiany w celibacie księży!

Papież Franciszek zaskakuje. Do tej pory duchownymi mogli zostać tylko nieżonaci mężczyźni. Kościół katolicki nie przewidywał zmian w tej kwestii, jednak teraz sytuacja wygląda inaczej. W 2019 roku odbędzie się synod, zapowiedziany przez Papieża Franciszka, na którym zostanie omówiona kwestia zniesienia celibatu w pewnych przypadkach. Poruszony zostanie także temat roli kobiet w życiu Kościoła.

Papież Franciszek daje przyzwolenie na małżeństwa wśród księży

Zniesienie celibatu będzie dotyczyło państw Amazonii, gdzie duchownych jest obecnie zdecydowanie za mało. Księża nie mogą dojeżdżać do wszystkich potrzebujących tego wiernych. Zniesienie celibatu miałoby na celu zwiększenie liczby święceń kapłańskich na tym terenie. Dużo mężczyzn, którzy posiadają żonę i rodzinę, chciałoby bowiem dołączyć aktywnie do wspólnoty Kościoła. Na synodzie spotkają się biskupi takich krajów jak Boliwia, Brazylia, Ekwador, Gujana, Gujana Francuska, Wenezuela, Peru i Surinam.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz Morawiecki RodzinaMateusz Morawiecki musi to przełknąć. Sekrety jego rodziny wyszły na jawCzytaj dalej

"Duży i potrzebny krok"

Papież Franciszek zapowiada jednak, że celibat będzie zdejmowany jedynie z wybranych księży, a nie ze wszystkich w danym kraju. Jednak dokładne obostrzenia dotyczące celibatu i zasady jego funkcjonowania poznamy dopiero w 2019 roku. Dokument przedstawiający plan obrad wskazuje również na konieczność "określenia rodzaju oficjalnej posługi, którą można powierzyć kobietom, biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką kobiety odkrywają dzisiaj w amazońskim Kościele". Wszyscy wierzący twierdzą, że jest to duży i bardzo potrzebny krok.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Kozidrak i jej były mąż są znowu razem? Stara miłośc nie rdzewieje
  2. Joanna Kulig znów doceniona za granicą! Piosenkarka zdobędzie Oscara?
  3. Tego o Robercie Janowskim nie wiedzieliście! Mało kto to pamięta
  4. Jak się ubrać do Teatru Capitol? Postaw na zmysłowość
  5. Żenujące sceny w show TVN. Gwiazda cała we łzach
  6. Głuchy pies stwarza problemy? Nie tak wiele, jak sądzisz
Featured JackowskiKrzysztof Jackowski nie pozostawia złudzeń. Jego przepowiednie na 2019 budzą grozę!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News