Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie

Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie Źródło: Wikimedia.org/Korea.net

Papież Franciszek wiele razy podkreślał, że Kościół Katolicki powinien rozliczyć się z grzechu pedofilii. Tym większym szokiem jest niedawny wyrok, który skazuje jego bliskiego współpracownika, australijskiego biskupa George'a Pella, właśnie za molestowanie dziecka. Duchowni z trudem podchodzą do opisywanego medialnie zjawiska, czego świadectwem są niedawne słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Papież Franciszek oczekuje od duchownych, że ci w sprawie pedofilii wezmą sprawy w swoje ręce. Ukrywany przez lata problem pedofilii w Kościele ujrzał światło dzienne po szokujących raportach w kościołach w USA i Niemczech. Również w innych krajach ofiary zaczęły śmielej mówić o koszmarach, jakich zaznali za sprawą duchownych.

Papież Franciszek oczekuje rozliczenia kościoła z pedofilii. Polski duchowny twierdzi, że "chrześcijaństwo jest prześladowane"

Szczególnie bolesnym doświadczeniem jest dla papieża wyrok australijskiego sądu w sprawie kardynała George'a Pella. Sąd uznał, że przed ponad 20 laty wykorzystał seksualnie przed mszą nieletniego chłopca. W tym roku skazał go na 6 lat więzienia. Zaznaczył przy tym, że kardynał może ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po 3 latach i 8 miesiącach. Duchowny nie przyznał się do winy. Złożył odwołanie, a sprawa pozostaje w toku. 

Sprawa 77-letniego duchownego elektryzuje dziś światową opinię publiczną. O pedofilii w kościele mówiło się do tej pory niemal wyłącznie przez pryzmat tragedii w małych parafiach i krzywd czynionych przez księży wikariuszy. 

Z takim rozwojem sytuacji nie godzi się w naszym kraju arcybiskup Marek Jędraszewski. Jego zdaniem ostatnie doniesienia medialne służą jedynie oczernieniu kościoła. Dał temu wyraz na wczorajszym Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zarzuty o pedofilię łamaniem praw człowieka?

- Czy człowiekowi potrzebna jest wspólnota? Otóż tak. Wielki wysiłek Kościoła katolickiego ma na celu tworzenie wspólnoty. W Europie Zachodniej mamy takie zjawiska jak atomizacja, relatywizm, wychwalenie indywidualizmu - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski, wieszcząc przy tym, że przy odcięciu się od chrześcijańskich korzeni Europie grozi zguba. 

Po chwili nawiązał do skazania kardynała Pella. Zamiast mowy o zasłużonej karze publiczność usłyszała, że jest to "łamanie praw człowieka i prześladowanie chrześcijan". 

- Spójrzmy dzisiaj na Australię, gdzie kardynał Pell został skazany. Tam się łamie prawa człowieka. Chrześcijaństwo zawsze było prześladowane - powiedział Bell, nie dostrzegając zupełnie ludzkiego wymiaru zbrodni, do której doszło wiele lat temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Julia Wieniawa bez bielizny na pokazie mody! 20-latka wyglądała jak aktorka filmów dla dorosłych
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródła: Polsat News, Planeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News