Papież Franciszek spełnił ostatnią wolę Jana Pawła II. Zmienił nauczanie Kościoła

Papież Franciszek spełnił ostatnią wolę Jana Pawła II. Zmienił nauczanie Kościoła

Papież Franciszek znany jest z kontrowersyjnego podejścia do różnych problemów społecznych, do tej pory ukrywanych lub nieporuszanych przez duchownych. Teraz Watykan ogłosił kolejną przełomową zmianę w nauczaniu Kościoła. Ostatnia wola Jana Pawła II została spełniona przez Franciszka.

Papież Franciszek w swojej roli jest jednocześnie bardzo krytykowany, jak i przez część wierzących niesamowicie wielbiony. To kolejna jego decyzja, która wzbudza kontrowersje i ma zarówno przeciwników, jak i zaangażowanych zwolenników. Równocześnie jest to spełnienie postulatu Jana Pawła II, który proponował podobnie rewolucyjne podejście jeszcze w 2000 roku.

Papież Franciszek spełnił ostatnią wolę papieża Polaka. Dlaczego Kościół zakazał kary śmierci?

Watykan ogłosił przełomową zmianę. W życie weszła decyzja, że Kościół katolicki nie akceptuje kary śmierci w żadnym przypadku. Jednocześnie zmieniło to obowiązujące do tej pory nauczanie w Katechizmie Kościoła Katolickiego, jednej z głównych wskazówek dla duchownych na całym świecie. Według nowych postanowień Kościoła kara śmierci jest "atakiem na nietykalność i godność ludzką". Znieść karę śmierci próbował już wiele lat temu papież Jan Paweł II. W 2000 roku zaapelował o niewykonywanie tego sposobu kary z okazji jubileuszu, jednak podobną prośbę wystosował także rok później. Nie udało mu się osiągnąć całkowitej dezaprobaty Kościoła w tej kwestii, choć jego stanowisko było ogólnie znane. Teraz to papież Franciszek zadecydował o wprowadzeniu zmian, na co jednak nie wszyscy zareagowali pozytywnie. - Zabójcę mam pocałować w policzek i czekać kiedy znów zabije. Proponuję Franciszkowi pojechać bez obstawy do muzułmanów, przekona się do czego służy religia - pisze jeden z polskich internautów. - Należy natychmiast przywrócić karę śmierci w całej Europie. W krok po tym,prawo do posiadania broni. Będzie tzw. "święty spokój". Każdy obywatel Szwajcarii ma broń w domu. Czy ktoś słyszał o strzelaninie w tym kraju? - wspomina drugi.

PRZECZYTAJ: Wstrząsająca wizja Jackowskiego! Na dniach wybuchnie III wojna światowa, co z Polską?

PRZECZYTAJ: Kaczyńscy są winny katastrofy smoleńskiej?! Lech Wałęsa ujawnia

PRZECZYTAJ: Szczeniak miał zmasakrowaną czaszkę. Koniec historii daje nadzieję

pixabay.com Wpadki polityków Youtube.com/@Prezydent.pl Papież Franciszek Fot. Pixabay
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News