Papież Franciszek dosadnie o Janie Pawle II. Chodzi o tuszowanie przestępstw seksualnych

Papież Franciszek dosadnie o Janie Pawle II. Chodzi o tuszowanie przestępstw seksualnych Źródło: Fot. Wikipedia

Papież Franciszek zdecydował się na kolejną wypowiedź, która może być uznawana za kontrowersyjną. Głowa Kościoła wyraziła swoje zdanie w sprawie jednego ze swoich poprzedników, Jana Pawła II, poruszając wyjątkowo delikatny temat.

Papież Franciszek spotkał się ostatnio z krytyką w związku ze słowami, których użył w prywatnej rozmowie z dziennikarzem. Okazało się, że jego zdaniem dusze po śmierci nie trafiają do piekła, co wywołało wielkie zdziwienie w środowisku katolickim. Wierni dawali jasno do zrozumienia, że papież głosi nieprawdziwe teorie, bowiem jego słowa stoją w całkowitej sprzeczności z naukami Kościoła. Watykan stanowczo odciął się od tej wypowiedzi, tym razem jednak kolejne słowa duchownego mogą stworzyć jeszcze jeden skandal. Najważniejszy z duchownych odniósł się do podejrzeń skierowanych wobec Jana Pawła II i czynności dokonanych podczas jego pontyfikatu.

Papież Franciszek porusza kontrowersyjny temat

Sprawa, o której wypowiedział się papież Franciszek, dotyczy molestowania seksualnego. Miało ono odbywać się we Francji w kontemplacyjnym zakonie sióstr świętego Jana. Jak sugeruje głowa Kościoła, polski papież miał wiedzieć o tym, co się tam dzieje, jednak nie zdecydował się na reakcję, a sprawa trafiła do archiwum w Watykanie. Co ciekawe, Karola Wojtyłę o wydarzeniach poinformować miał Joseph Ratzinger, bliski mu biskup, który został później jego następcą. Jak twierdzi Franciszek, Jan Paweł II miał pewne wiadomości w tej sprawie, ale poprosił Ratzingera, by uzyskał potrzebne dokumenty i dowody. Tak też się stało, jednak panujący wówczas papież nie zdecydował się na podjęcie dalszych kroków i zamknął sprawę, zanim na dobre ktokolwiek się nią zajął.

Papież Franciszek oskarża Jana Pawła II

Póki co Franciszek nie wymienił nazwy zakonu, o który mu chodziło, jednak wyraźnie dawał do zrozumienia, że idzie właśnie o Francję i o to konkretne stowarzyszenie zakonnic i zakonników. Można to było wywnioskować z jego późniejszych wypowiedzi. Nie użył także nazwiska polskiego papieża, ale zasugerował, że Ratzigner zwracał się właśnie do niego. Można to łatwo wywnioskować, patrząc na okres przebywania niemieckiego kapłana w Watykanie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W krótkim odstępie czasu doczekaliśmy się dwóch wypowiedzi papieża, które mogą wywołać skandal i oburzyć wielu wiernych. Tym razem zachował nieco więcej ostrożności, nie podając zbyt wielu dokładnych danych, jednak sens jego wypowiedzi został zachowany. Posługa Franciszka w roli papieża rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy uzyskał nominację od konklawe po abdykacji Benedykta XVI. Od początku był odbierany przez teologów za papieża z bardzo nowoczesnym podejściem do dzisiejszego świata. Rzadko zajmuje on radykalne stanowisko w ważnych sprawach, co do tej pory nie zdarzało się często w całym Kościele.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  2. Barbara Kurdej-Szatan jest w CIĄŻY?! Fani tylko na to czekali...
  3. Ujawniono co Agata Duda powiedziała papieżowi. Aż trudno uwierzyć
  4. 9 lat niewypowiedzianego koszmaru. Wstrząsająca historia ofiary księdza pedofila
  5. Kościół chce odzyskać milion złotych od ofiary księdza pedofila. Katarzyna jest załamana
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: naTemat
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News