Papież Franciszek nie przestaje wzbudzać kontrowersji. W jednym z ostatnich wywiadów z francuskimi mediami przyrównał terrorystyczną organizację Państwo Islamskie do Jezusa i jego uczniów. 

W rozmowie z francuskim dziennikiem katolicki „La croix” papież Franciszek wypowiedział się na temat kryzysu imigracyjnego i związanymi z tym obaw dotyczących islamizacji Europy.

Według katolickiego przywódcy duchowego, zagrożenia ze strony islamu nie ma i nic nie stoi na przeszkodzie, by muzułmańscy imigranci stali się częścią europejskiego społeczeństwa m.in. biorąc sobie za żony Europejki.

 – Dzisiaj nie sądzę, że istnieje obawa wobec islamu jako takiego, ale ze strony ISIS, która po części wyszła z islamu i jej wojennych podbojów – powiedział papież Franciszek.

To nie jednak słowa o zagrożeniach ze strony islamu wzbudziły największe kontrowersje a porównanie Jezusa i jego uczniów do terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego.

 – Prawdą jest, że idea podboju tkwi w duszy islamu, jednak możliwe jest aby tak samo interpretować cel Ewangelii Mateusza, gdzie Jezus wysyła swoich uczniów do wszystkich narodów, w odniesieniu do samej idei podboju – stwierdził Franciszek.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: la croix

Zobacz również

...