Międzynarodowa afera, Franciszek interweniuje ws. Polski! Lech Kaczyński zamieszany

Międzynarodowa afera, Franciszek interweniuje ws. Polski! Lech Kaczyński zamieszany Źródło:

Choć na ostatnim spotkaniu z Mateuszem Morawieckim papież Franciszek wydawał się oczarowany prowadzoną w Polsce polityką, ta sytuacja szybko uległa zmianie. Franciszek od kolejnego gościa dowiedział się, co naprawdę robi polski rząd. Jego punkt widzenia zszokował Ojca Świętego. Papież Franciszek interweniuje.

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat skazany za czyn, którego nie popełnił. Sąd Okręgowy po ponownym przeanalizowaniu dowodów stwierdził, że mężczyzna jest niewinny, a sprawca gwałtu i zamordowania 15-latki wciąż pozostaje na wolności. Cała sprawa wydaje się szokująca już na wstępie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Świadkowie, którzy zeznawali na niekorzyść Komendy zaczynają niespodziewanie ginąć. W tajemniczych okolicznościach zmarła Dorota P., którą Tomasz Komenda określał jako kluczową postać, przez której zeznania został skazany.

Lech Kaczyński zamieszany

Sprawa Komendy może mieć również charakter polityczny - były zmarły prezydent Polski Lech Kaczyński naciskał na szybkie wydanie wyroku w sprawie Komendy. Jak przekonuje dziennikarz Tomasz Urbaś, za skazaniem Tomasz Komendy stoi zmarły prezydent RP Lech Kaczyński. Takie informacje pojawiają się także wśród innych polskich dziennikarzy. Możemy przeczytać chociażby, że: "Lech Kaczyński osobiście wywierał presję na prokuratorów prowadzących sprawę o gwałt i zabójstwo przeciwko Tomaszowi Komendzie". Co więcej, w tamtym czasie Lech Kaczyński odwołał ze stanowiska prokuratora okręgowego Marka Gabryjelskiego. Uzasadnione to zostało nieprawidłowościami w kilku nadzorowanych przez niego śledztwach, m.in. właśnie w tym dotyczącym gwałtu w Miłoszycach. Jednoznacznie wskazuje to na to, że były naciski ze strony ówczesnego ministra sprawiedliwości, którym był Kaczyński, na jak najszybsze pojmanie sprawców. Być może opieszałość nie jest dobra, ale jeszcze gorszy jest nadmierny pośpiech, który to najprawdopodobniej złamał Tomaszowi Komendzie życie.

Papież Franciszek uściskał Komendę i go wysłuchał

Wszystko to Tomasz Komenda mógł opowiedzieć papieżowi na audiencji. O ich spotkaniu napisał na swoim profilu na Facebooku Szymon Hołownia: - "Piękna historia dziś w Watykanie. Rozmawiałem przed chwilą z (prawie) kardynałem Konradem Krajewskim. Dziś rano do Watykanu przyjechał z rodziną pan Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18. lat niesłusznie oskarżony o zabójstwo i gwałt 15 - letniej dziewczynki. Kardynał Konrad zaprowadził ich do papieża Franciszka, który poruszony wysłuchał tej historii, pobłogosławił, wyściskał. Najlepsze będzie jednak za chwilę - obiad w domu u kardynała Konrada, który (jak prawie zwykle) przygotuje Enzo, były bezdomny i podopieczny Konrada, który w więzieniu spędził 20. lat. Dziś mówił: "Ale ja przynajmniej miałem za co. A ten chłopak - jeszcze skazany za to, za co był skazany - miał tam na pewno piekło", i popłakał się" - napisał poruszony tym wydarzeniem dziennikarz. Prawdą jest, że sytuacja, o której Komenda powiedział papieżowi, może zmienić jego dotychczasowe przekonania o Polsce. Papież Franciszek często wspomina o Polsce w pozytywny sposób. Jednak Komenda właśnie w tym kraju przeszedł przez najgorsze piekło. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramatyczna akcja ratunkowa! Ciężarówka wjechała w pociąg. Są ofiary śmiertelne
  2. Macierewicz wykorzystał chorego Kaczyńskiego! Burza w PiS
  3. Wszyscy zapłacimy Rydzykowi! Oburzające fakty ujrzały światło dzienne
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News