Mocne, historyczne słowa papieża Franciszka. Polski Kościół nie będzie zadowolony
wikipedia
Marcin Owczarek - 17 Stycznia 2019

Mocne, historyczne słowa papieża Franciszka. Polski Kościół się wkurzy

Papież Franciszek jest autorytetem dla większości katolików na świecie. Na Nowy Rok głowa Kościoła Katolickiego przypomniała o jednej ważnej kwestii. To historyczne słowa Franciszka I. Polski Kościół ewidentnie wkurzy się za to, co powiedział.

Papież Franciszek jest wyjątkowym człowiekiem. Jego skromność zachwyca miliony na całym świecie, a słowa, jakie przekazuje do wiernych, poruszają i skłaniają do refleksji. Głowa Kościoła Katolickiego próbuje reformować wspólnotę, ale idzie mu to niezwykle opornie przez niektórych księży, których wielu działa w... Polsce.

Papież Franciszek i jego przesłanie do wiernych

Franciszek, jak i jego poprzednicy, na Nowy Rok stara się dać jakieś przesłanie wiernym. Tym razem w swojej 500-stronicowym tomie pt. "Światła na drogach nadziei" zawarł coś, za co Kościół Katolicki w Polsce, wraz z konserwatywną częścią jego wyznawców, będzie na niego naprawdę wściekły. Jest kilka tematów, których księża w naszym kraju się wystrzegają albo odrzucają. Jednym z nich jest kwestia uchodźców. Już nie raz papież Franciszek podkreślał, jak ważne jest pomaganie bliźnim w potrzebie. Mówi, że Ci ludzie często uciekają z rodzinnego kraju, aby doznać lepszego życia. Porównuje uchodźców do Jezusa, który również podzielił taki los. W przedmowie do książki napisał: - Tak, jak historia ludzka, również historia zbawienia została naznaczona przez wędrówki różnego rodzaju - migracje, wygnanie, ucieczki, exodusy, wszystkie umotywowane nadzieją na lepszą przyszłość gdzie indziej. Także wtedy, gdy wędrówka ta jest wywołana przez kryminalne zamiary, jak w przypadku handlu ludźmi, nie można dać się okraść z nadziei na wyzwolenie i odkupienie - napisał Franciszek.

Kościół Katolicki w Polsce wściekły

Do kogo odnoszą się te słowa? Oczywiście do Jezusa Chrystusa. Ten również musiał uciekać wraz z rodziną przed gniewem Heroda, który próbował go zabić. O tym również poinformował czytelników. Dalej napisał, że wędrówki uchodźców "powodują wyzwania i cierpienia, wzbogacają nasze wspólnoty, Kościoły lokalne i społeczeństwa na każdym kontynencie". DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

JP2 czytaJan Paweł II i tajemnice Całunu Turyńskiego. Katolicy do dziś są pod wrażeniem jego słówCzytaj dalej
Nie każdemu te słowa się podobają. Wiele środowisk w Polsce jest zdania, że nie można sprowadzać do naszego kraju uchodźców. Według nich, zagrażają oni bezpieczeństwu obywateli. Tego zdania jest również wielu księży. Szczególnie środowiska związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otwarcie mówią o tym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą wpuszczenie imigrantów do Polski. Prawicowi katolicy posuwają się o krok dalej. W Internecie publikują antyimigranckie hasła, często na tle rasistowskim i ksenofobicznym. Nie chcą wziąć sobie do serca słów głowy Kościoła Katolickiego o tym, że Jezus też był uchodźcą i jest o tym napisane w "Biblii". Te mocne historyczne słowa trafią do milionów osób na całym w świecie, ale w Polsce prawica na pewno ich nie poprze i stwierdzą, że papież Franciszek jest głową kościoła "lewaków". ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Powraca temat afery z Beatą Szydło. Najbardziej ucierpieli ministrowie
  2. Politycy PiS nie uczcili pamięci Pawła Adamowicza. Skandal na sesji rady miasta
  3. Matka mordercy Adamowicza kłamała?! Służba więzienna zaprzecza jej słowom
  4. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  5. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”

Papież FranciszekFranciszek wolałby o tym nie opowiadać. Wstydliwe tajemnice z jego przeszłościCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News