Sekielscy pilnie zwracają się do papieża Franciszka. Chodzi o film o pedofilii w polskim Kościele

Sekielscy pilnie zwracają się do papieża Franciszka. Chodzi o film o pedofilii w polskim Kościele Źródło: pikio.pl

Papież Franciszek, jako głowa Kościoła, nie tylko decyduje o wielu sprawach, ale również wiele tematów porusza chcąc zmienić coś w naszym życiu. W związku z ostatnim zamieszaniem, jakie powstało wokół dokumentu Sekielskich zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że jego autorzy skierowali się z nim wprost do Ojca Świętego.

Papież Franciszek być może wypowie się w najbliższym czasie na temat dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Pojawiły się informacje, że bracia Sekielscy usilnie starają się dotrzeć do niego, by poznać jego opinię na temat swojej twórczości. Są w tej kwestii naprawdę bardzo zdeterminowani.  

Papież Franciszek obejrzy dokument o pedofilii?  

Film "Tylko nie mów nikomu" zapewne widział już każdy albo chociaż o nim słyszał i wie, o czym opowiada. Zaledwie kilka godzin po opublikowaniu dokumentu wystarczyło, by w sieci wybuchła prawdziwa afera. Zdania Polaków, którzy zobaczyli materiał były niezwykle podzielone, co wprowadziło wielkie zamieszanie. Na jego temat wypowiedziało się naprawdę wiele osób, mniej lub bardziej znanych. 

Wciąż jednak Sekielscy czekają na opinię tego najważniejszego-papieża Franciszka. Ci, którzy obejrzeli już dokument wiedzą, że jest on w całości po polsku, co mogłoby sprawiać niemały problem papieżowi w jego zrozumieniu. Duchowny nie mówi w naszym języku, zatem nie zrozumiałby ani słowa. Dla Sekielskich jednak jest tak ważne, by Franciszek zobaczył ich film, że postanowili zacząć działać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bracia wydadzą specjalną wersję filmu dla papieża 

Bracia Sekielscy są niezwykle zdeterminowani do tego, by głowa kościoła obejrzała ich film. Autorzy chcą osobiście do niego dotrzeć, a by umożliwić mu całkowite zrozumienie dokumentu, dodali hiszpańskie napisy. O ich materiale jest niezwykle głośno, zatem nie wykluczone, że ich plan się powiedzie i sam papież Franciszek obejrzy ich dokument i być może odniesie się do niego publicznie.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Doniesienia mediów nt. żony zabitego Adamowicza porażają. Prokuratura stawia zarzuty, chodzi o oszustwa finansowe
  4. TVN: rząd pilnie wysyła sms-y mieszkańcom 71 powiatów o sytuacji kryzysowej. Może nawet nie być prądu, takie idą burze
  5. Nie było łatwo, ale dziennikarze dotarli do prawdziwej, porażającej kwoty emerytury Głódzia. Wierni złapią się za głowy
  6. Dramatyczne informacje Polsatu. Na zachodzie Polski rozszalał się pożar, z którym walczą 32 zastępy straży pożarnej

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News