Franciszek próbuje walczyć, ale to go przerasta. Zwołano PILNĄ naradę szefów Kościoła z całego świata

Franciszek próbuje walczyć, ale to go przerasta. Zwołano PILNĄ naradę szefów Kościoła z całego świata

Papież Franciszek przygotowuje się do przewidzianego na luty spotkania biskupów z całego świata w sprawie pedofilii w Kościele. Sprawa przez lata przerastała wspólnotę i dopiero gdy stała się nośna, została podkreślona przez ojca świętego.

Papież Franciszek pochylił się nad problemem pedofilii w Kościele w ubiegłym roku. Wystosował oficjalne przeprosiny w imieniu Kościoła. Mówił o "potwornościach i cierpieniu ofiar wraz z ich rodzinami", zaznaczając, że sprawa wymaga podjęcia natychmiastowych kroków.

Pierwszy taki zjazd biskupów. Papież Franciszek wnosi o rozwiązanie problemu pedofilii wśród księży

Był to pierwszy tak oficjalny list wystosowany do wszystkich wiernych. Przypomnijmy - reakcja papieża i Watykanu miała związek z szokujących raportem z amerykańskiego stanu Pensylwania. W tamtejszym Kościele na jaw wyszły szokujące statystyki piętnujące księży, którym udowodniono molestowanie nieletnich dzieci. Później oliwy do ognia dolał inny raport. Świat obiegła informacja o skali pedofilii w niemieckim Kościele, od końca drugiej wojny światowej aż do 2014 roku. Raport był druzgocący - przez siedem dekad od przemocy seksualnej ucierpiało 3,5 tys. dzieci, głównie sprawujących posługę przy księżach pedofilach. O zjawisku nie można było już milczeć. - Cierpienie ofiar i ich rodzin jest także naszym bólem - pisał w liście do wiernych papież Franciszek prosząc wspólnotę o wybaczenie. Sprawa jest jednak o wiele bardziej poważna i wymaga podjęcia stanowczych kroków przez episkopaty z całego świata. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Przestępstwo to wywołuje głębokie rany cierpienia i niemocy, przede wszystkim u ofiar, ale także w ich rodzinach i całej wspólnocie, niezależnie od tego, czy są to osoby wierzące, czy też niewierzące - głosił papież Franciszek. Czy jednak wspólnota chrześcijańska z całego świata zastosuje odpowiednie środki kontrolne, które zapobiegną pedofilii na przyszłość? Zapowiedziana przez Watykan narada głów episkopatów z całego świata jest dziś nośnym hasłem. Czy przełoży się na "grubą kreskę" i początek nowych praktyk - pokaże determinacja samych duchownych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Franciszek podjął przełomową decyzję. Kobiety na całym świecie są mu wdzięczne
  2. Papież Franciszek ostrzegał przed tym. Ksiądz Rydzyk postanowił zmienić stanowisko
  3. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News