papież (1)
Fot. YouTube/ RT
Mikołaj Pilecki - 29 Listopada 2018

Mały chłopiec uciekł przed dotykiem papieża Franciszka. Nagranie obiegło internet

Papież Franciszek, jak co środę, odbył dziś audiencję generalną w Auli Pawła VI. Tradycyjne spotkanie z wiernymi i pielgrzymami zostało zakłócone przez bawiącego się 5-latka. Dziecko nie chciało jednak dostać się do papieża.

Papież Franciszek, jak wszyscy poprzedni papieże kontynuuje zapoczątkowaną przez Piusa XI tradycję audiencji generalnych. Ich pomysł wiązał się z chęcią lepszego kontaktu z przybywającymi do Watykanu chrześcijanami. Niemal stuletni zwyczaj stał się transmitowanym na cały świat istotnym wydarzeniem. Spotkanie nie ogranicza się jednak tylko do widzenia z papieżem, ale także wygłoszonego przez niego kazania. Głowa Kościoła zwykle czyni także odniesienia do panującej na świcie sytuacji i pozycji religii w nim. Dziś podczas audiencji doszło do niecodziennego wydarzenia, które ukazało "luz" z jakim papież podchodzi do swojej pozycji i tego, jak powinien wyglądać kontakt z nim. Na schody, ponad którymi wszedł bawiący się 5-latek, który zauroczył biskupa Rzymu.

Papież Franciszek nie był w cale w centrum zainteresowania

Argentyński duchowny był właśnie w trakcie przekazywania swojego przesłania zebranym w Watykanie wiernym, gdy po dzielących go od nich schodach wbiegł mały chłopiec. Dziecko czuło się swobodnie, lecz papież wcale nie był w kręgu jego zainteresowań, można nawet powiedzieć, że go unikał. Dziecko najpierw podeszło do stojącego na straży papieża szwajcarskiego gwardzisty i złapało go za dłoń. Żołnierz nie przerwał jednak wykonywania swojego obowiązku i po chwili chłopiec skierował się w inną stronę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
SmoleńskOto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejscaCzytaj dalej
W pewnym momencie został zaprowadzony przed oblicze papieża przez swoją mamę, widocznie jednak nie chciał z nim rozmawiać. Później okazało się, że ma problemy ze słuchem i mową. Franciszek w pełni zaakceptował jego decyzję i pozwolił na dalszą zabawę. Najważniejszy duchowny na świcie powiedział później, iż chciałby być tak wolny przed Bogiem, jak dziecko, które właśnie obok niego biega.

Tragiczna audiencja

Audiencje generalne nie odbywają się jedynie w Auli Pawła VI, ale także na Placu Świętego Piotra. Podczas tych spotkań papieże zasiadają na Papamobile i wita się z wiernymi w głębi tłumu. Jedna z takich audiencji niemal nie zakończyła tragedią, a mowa oczywiście o zamachu na życie Jana Pawła II, którego dopuścił się Turecki terrorysta Ali Agca. Było to 13 maja 1981 roku o godzinie 17:19. Zamachowiec został natychmiast ujęty i osadzony w areszcie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katolicy wreszcie poznali prawdę. Gigantyczny skandal w Watykanie wyjaśniony
  2. Wściekli Polacy wyszli z kościoła! Ksiądz naprawdę powiedział to z ambony
  3. Chciał podpalić ojca Rydzyka! Dantejskie sceny w Toruniu
  4. Znaki zodiaku w których najłatwiej się zakochać. Potrafią zaczarować
  5. Ile zarabia Dorota Szelągowska? Jej zarobki są wspaniałe
ZAMIANA
michalikPogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwaCzytaj dalej
źródło: onet.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News