papież franciszek
fot.youtube.com/bbc
Mateusz Wysokiński - 12 Grudnia 2018

Oto, co dzieci myślą o papieżu Franciszku. Ich szczerość rozłoży Was na łopatki

Papież Franciszek znowu znalazł się na ustach całego świata. Wszystko z powodu zabawnej anegdotki, którą papież podzielił się na audiencji z wiernymi. Sprawa tyczy się dzieci, które często mylą Ojca Świętego z bardzo nietypowym zawodem.

Papież Franciszek jest bez wątpienia jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci Kościoła katolickiego ostatnich lat. Zwierzchnik Watykanu przez wielu odczytywany jest jako dobrotliwy pasterz, a inni uważają go za zagrożenie dla tradycyjnej i konserwatywnej misji Kościoła. Niemniej, sam Ojciec Święty, który często spotyka się z przychylnymi i negatywnie nastawionymi względem niego wiernymi nigdy nie wyrzekł się swojego poczucia humoru. Anegdotka o dzieciach, które spotyka w trakcie swojej kapłańskiej posługi, już na zawsze zostanie zapamiętana przez obserwatorów pontyfikatu argentyńskiego duchownego.

Papież Franciszek rozbawił tłumy

Sama głowa światowego Kościoła niejednokrotnie spotyka się z dziećmi w ramach swoich duszpasterskich obowiązków. Msze przeprowadzone na placu świętego Piotra w Rzymie, podróże apostolskie, audiencje - wszystko to sprawia, że papież bardzo często narażony jest na konfrontację z najmniejszymi wiernymi. Jak sam mówi, bardzo często zdarza mu się, że jego profesja jest przez najmłodszych mylona z zupełnie innym zawodem. Na audiencji przeprowadzonej w Rzymie, Ojciec Święty w humorystyczny sposób powiedział, że jego biała sutanna przynosi mu czasem niemałe problemy. Wszystko z powodu dzieci, które uważają, że... jest lekarzem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Meghan MarkleMeghan Markle w ogóle się tym nie chwaliła! Jej ukryte talenty imponująCzytaj dalej

Papież Franciszek przedstawicielem służby zdrowia?

Jak sam mówi papież, wcale nie dziwi się, że dzieci nie pałają dużym optymizmem do jego postaci. - Niektóre dzieci krzyczą na mój widok, zaczynają płakać, bo widząc mnie ubranego na biało myślą, że jestem lekarzem albo pielęgniarzem, który zrobił im zastrzyk, i myślą: Następny, o nie - powiedział, śmiejąc się Ojciec Święty. Zwierzchnik Watykanu nie wydaje się obrażony krzykami i płaczem dzieci, które często są elementem jego pracy. Sam, jeszcze przed podjęciem studiów teologicznych był na drodze naukowej do zostania chemikiem, co miało mu pomóc w aplikowaniu na studia medyczne właśnie. Droga młodego Jorge Mario Bergoglio okazała się jednak inna i zamiast leczyć ludzkie ciała, zaczął skupiać się na duchowej naturze wiary.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Maryla Rodowicz wbiła nóż w serce TVP! Po tym, co zrobiła się nie pozbierają
  2. Oscary 2019 właśnie straciły prowadzącego! Skandal tuż przed ceremonią
  3. Monika Zamachowska nie mogła się tego spodziewać! Sprawy męża mocno ją zaskoczyły
  4. Chanel zrezygnowało z futer i egzotycznych skór. Triumf obrońców zwierząt
  5. Uwielbiana polska piosenkarka jest w strasznym stanie. Jej bliscy błagają o pomoc
Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska przeżyła próbę gwałtu! Chwile zagrożenia jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News