Papież Franciszek przyjął dymisję. Straszne okoliczności

Papież Franciszek przyjął dymisję. Straszne okoliczności Źródło: youtube.com/ rysiek gl

Papież Franciszek przyjął dymisję. Po wielkim skandalu w jednym z państw, głowa kościoła była zmuszona do podjęcia natychmiastowych kroków, które ukróciły kryminalną działalność kleru. Czy ta dymisja sprawi, że Kościół w końcu rozliczy się z wielkim problemem drążącym instytucję?

Papież Franciszek ma ostatnimi czasy wiele pracy. Po konferencji dotyczącej zwalczania pedofilii w Kościele katolickim, która odbyła się miesiąc temu w Watykanie, Ojciec Święty zdecydowała się na kroki, które raz na zawsze miałyby położyć kres "pedofilom w sutannach". W trakcie skandalu związanego z seksualnym wykorzystywaniem nieletnich, który właśnie wybuchł w Chile, były przewodniczący chilijskiego episkopatu poddał się do dymisji.

Papież Franciszek przyjmuje dymisje. Skandal w chilijskim kościele

Afery pedofilskie są prawdziwą zmorą ostatnich tygodni. Po głośnej sprawie we Francji, w trakcie której skazano byłego metropolitę Lyonu Philippa Barbarina na więzienie, świat dowiedział się o fali prześladowań seksualnych nieletnich, które miały miejsce w Chile. Według doniesień medialnych z kraju Ameryki Południowej episkopat w Chile miał przez lata tuszować i zatajać sprawy dotyczące pedofilii. Za ten proceder w dużej mierze miał odpowiadać kardynał Ricardo Ezzati Andrello, który pomiędzy latami 2010-2016 pełnił funkcję szefa episkopatu. W trakcie swojej posługi mężczyzna miał ukrywać przed opinią publiczną ofiary pedofilii.

Pomimo tego, że Papież Franciszek bardzo cenił pracę duchownego, a nawet prosił go, by ten nie odchodził ze stanowiska w 2016 roku, to musiał przyjąć rezygnację byłego współpracownika. Kardynał przeprosił papieża i poprosił o "przebaczenie i miłosierdzie" w związku ze swoją działalnością. Sprawą byłego szefa episkopatu zajmie się chilijska prokuratura, która ma posiadać wielki materiał dowodowy, świadczący o winie przedstawiciela duchowieństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy dymisja kardynała to dopiero początek?

Nie da się ukryć, że dymisja duchownego, który był chwalony przez papieża Franciszka, bardzo poruszyła chilijską opinią publiczną, która domaga się ujawnienia księży, którzy brali udział w prześladowaniach seksualnych nieletnich.

Do czasu wybrania nowego szefa episkopatu, rolę Ricardo Ezzatiego Andrello obejmie zwierzchnik diecezji Copiapo, 74-letni biskup Celestino Aós Braco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. 5-miesięczny syn umierał na ich oczach. Okropna tragedia
  4. Niewyobrażalna awantura w Big Brotherze. Polały się łzy
  5. Uwielbiany uczestnik "Tańca z gwiazdami" upokorzony jak nikt nigdy. Dramat
  6. Po raz pierwszy w historii, kultowa komedia dzisiaj w telewizji. TVN będą oglądać miliony

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News