Papież Franciszek apeluje przed świętami. Aby zbliżyć się do Boga należy się upokorzyć

Papież Franciszek apeluje przed świętami. Aby zbliżyć się do Boga należy się upokorzyć Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Papież Franciszek przemówił do wszystkich wiernych z Placu Świętego Piotra. Ojciec Święty podczas mszy w Niedzielę Palmową spróbował skłonić zgromadzonych do refleksji nad zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Powiedział też, że do zbliżenia się w tym okresie do Boga niezbędne jest upokorzenie samego siebie.

Papież Franciszek w homilii podczas jednej z najważniejszych mszy w roku - mszy w Niedzielę Palmową - postanowił zwrócić się bezpośrednio do wiernych, wskazując im na ogromne znaczenie zbliżających się świąt wielkanocnych.

Tym razem w szczególności Ojciec Święty poświęcił uwagę upokorzeniu, jakie dobrowolnie przyjął Jezus Chrystus z rąk ludzi, a także jego męce. Wskazał na to, że każdy wierny powinien naśladować Jezusa, a tyczy się to także jego postawy wobec zniewag i posłuszeństwa woli Boga.

Papież Franciszek o niezbędnym upokorzeniu

Ojciec Święty słynie już na całym świecie ze swoich niekiedy kontrowersyjnych opinii, ale także łagodnych, subtelnych homilii. Jego niedzielne słowa nawiązywały w szczególności do odpowiedniego przygotowania się do świąt przez każdego chrześcijanina. Jak powiedział, w życiu każdego człowieka nie chodzi o nic innego, jak o naśladowanie Jezusa. I tyczy się to także upokorzenia samego siebie.

- Jezus pokazuje nam, jak stawić czoło chwilom trudnym i najbardziej podstępnym pokusom, zachowując w sercu pokój, który nie jest oderwaniem, obojętnością, czy czymś nadludzkim (...) Wojna toczy się między Bogiem a księciem tego świata i nie chodzi o to, by przyłożyć rękę do miecza, ale o trwanie w spokoju, mocni w wierze - powiedział papież.

Przestrzegł także wszystkich wiernych przed zawieraniem fałszywych kompromisów, zwłaszcza z samym sobą. To Chrystus pokazał, w jaki sposób można osiągnąć jedyny triumf - przez naśladowanie go. Milczenie, modlitwa, upokorzenie siebie, zdanie się w pełni na wolę Boga to te cechy, które powinny wyznaczać drogę do świętości, która jest powołaniem każdego wyznawcy Jezusa Chrystusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W chwilach ciemności i wielkiego ucisku trzeba milczeć, mieć odwagę milczenia, pod warunkiem, że będzie to milczenie łagodne, a nie milczenie urażone - powiedział w homilii Ojciec Święty.

Te słowa były skierowane w celu umożliwienia wiernym dogłębnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, który rozpoczyna okres ostatecznych przygotowań do najważniejszego święta w ciągu roku dla chrześcijan na całym świecie.

  1. Agata Duda może być dumna! Prezydent upiecze wielkanocne baby „Umówiłem się z żoną, ze coś zrobię
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

źródło: RMF FM

Następny artykuł