Biskup po rozmowie z Franciszkiem w ramach pokuty udaje się do klasztoru pustelniczego. To pierwszy taki przypadek w polskim Kościele

Biskup po rozmowie z Franciszkiem w ramach pokuty udaje się do klasztoru pustelniczego. To pierwszy taki przypadek w polskim Kościele Źródło: fot. pixabay.com/Annett_Klingner

Papież Franciszek wydał zgodę na coś, czego polski Kościół jeszcze nie wiedział. Jeden z biskupów uda się na pół roku do pustelni.

Papież Franciszek od samego początku swojego pontyfikatu zaskakuje swoim podejściem oraz odważnymi decyzjami. Tym razem głowa Kościoła Katolickiego wyraziła zgodę na to, aby jeden z polskich biskupów udał się na pół roku do pustelni. Jest to pierwszy tego typu przypadek w naszym kraju i jeden z nielicznych na świecie. Jednak co skłoniło biskupa Liberę do podjęcia takiej decyzji?

Papież Franciszek wydał zgodę na półroczny pobyt biskupa w pustelni

O wszystkim duchowny poinformował podczas sobotniego spotkania z Diecezjalną Radą Duszpasterską. Na stronie  internetowej diecezji płockiej zamieszczony został film ze spotkania, na którym przedstawiono dokładne powody podjęcia przez biskupa Liberę takiej, a nie innej decyzji. Jak sam zaznaczył, będzie przebywał w pustelni, począwszy od 1 lipca tego roku i spędzi w niej kolejnych 6 miesięcy.

 - Chciałbym wam, jako pierwszym, czyli Diecezjalnej Radzie Duszpasterskiej, przekazać informację o tym, że udaję się na sześć miesięcy do kamedułów, poczynając od 1 lipca do 31 grudnia. Przez sześć miesięcy będę po prostu przebywał w eremie, czyli w pustelni ojców kamedułów - oznajmił biskup Libera.

Biskup płocki dodał również, że decyzja ta dojrzewała w nim przez wiele lat i absolutnie nie jest to z jego strony żadna ucieczka. W swojej wypowiedzi stwierdził również, że to właśnie jego wyjazd był tematem prywatnej audiencji u papieża Franciszka, który przystał na propozycję biskupa.

 - Od razu mówię, że nie jest to żadna ucieczka. A jeśli to jest ucieczka, to jest to ucieczka do Boga. Ja nie uciekam przed czymś, tylko uciekam do kogoś, uciekam do Boga - dodaje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak Libera nie ukrywa, że jego wyjazd ma również charakter pokutny. Podczas swojego odosobnienia chce modlić się za kościół. Warto również przypomnieć, że biskup od samego początku objęcia swojego stanowiska starał się walczyć z problemem pedofilii w Kościele.

Mimo wszystko wielu internautów uważa, że duchowny chce jedynie uniknąć odpowiedzialności, która może na niego spaść, po tym, jak film braci Sekielskich wzbudził oburzenie wśród opinii publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News