Papież Franciszek miażdży konserwatystów. "To niedopuszczalne! Brak godności"

Papież Franciszek miażdży konserwatystów. "To niedopuszczalne! Brak godności"

Działania obecnej głowy Kościoła katolickiego wzbudzają kontrowersje od samego początku sprawowania urzędu. Papież Franciszek wprowadza w kościele kolejne zmiany i ucisza tym samym konserwatystów! Czy jego rządy spotkają się z ostrą krytyką?

Na świecie zawrzało z powodu ostatnio wprowadzonej przez biskupa Rzymu zmiany w Katechizmie Kościoła katolickiego. Papież Franciszek postanowił określić całkowitą dezaprobatę wobec wykonywania wyroków kary śmieci określając je jako sprzeczne z wyznawanymi przez wiarę katolicką wartościami. - Kara śmierci jest niedopuszczalna, ponieważ wymierzona jest w nietykalność i godność osoby ludzkiej - tłumaczy swoją decyzję głowa Kościoła W obronie Biskupa Kościoła Rzymskiego postanowili stanąć niektórzy duchowni. - Papież Franciszek kontynuował intuicję, którą zaszczepił Jan Paweł II, że godność człowieka domaga się tego, by nigdy nie odbierać nikomu życia. Za karą śmierci przemawiał tylko wzgląd na zagrożenie bezpieczeństwa i życia innych ludzi - wyjaśnia ks. Mirosław Tykfer. Jednak wielu katolików uważa tę decyzję za kontrowersyjną. Od początku istnienia Chrześcijaństwa kara śmierci była aprobowana przez Kościół oraz uznawana w niektórych przypadkach jako jedyne słuszne rozwiązanie. Konserwatyści zadają sobie pytania o kierunek, w jakim dąży Kościół oraz jego losy w przyszłości. Przeciwnicy papieża uważają, że za bardzo usiłuje on dostosować religię do czasów współczesnych. - W swojej korekcie katechizmu Jan Paweł II stwierdził, że jedyną okolicznością stojącą za karą śmierci jest brak możliwości takiego odizolowania winnego, by nie zagrażał innym ludziom. Papież Franciszek mówi teraz właściwie jedną prostą rzecz: dzisiaj nie ma już takiej sytuacji - broni głowę Kościoła ks. Mirosław Tykfer.

Papież Franciszek wprowadza rewolucję?

To nie pierwsza sytuacja, w której społeczeństwo Kościoła katolickiego ma odmienne zdanie od poglądów Następcy Św. Piotra. Wielu ludzi nie aprobuje działań opartych na łamaniu utartych schematów i stereotypów. W adhortacji "Amoris Laetitia" papież Franciszek pisze - Możliwa jest tylko nowa zachęta do odpowiedzialnego rozeznania osobistego i duszpasterskiego indywidualnych przypadków, które powinno uznać, że ponieważ stopień odpowiedzialności nie jest równy w każdym przypadku, to konsekwencje lub skutki danej normy niekoniecznie muszą być takie same. Wspomniany wpis odnosi się do sytuacji rozwodników, którzy po zawarciu nowego związku małżeńskiego nie mają prawa przystępować do sakramentu komunii. Co prawda papieski dokument nie zmienia bezpośrednio ich sytuacji, ale otwiera nowe możliwości interpretacji. Wywołało to prawdziwą burzę wśród konserwatystów. Również skromny styl życia, pokora i krytykowanie zamożności kleru jest prawdziwym utrapieniem tych ostatnich. Komentowanie trudnych tematów takich jak pedofilia w kościele czy nadużywanie pieniędzy przez duchownych to chleb powszedni obecnego papieża. Czy papież Franciszek zrewolucjonizuje Kościół katolicki?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tę tragedię zapamiętamy na zawsze. Żałoba w TVN
  2. Mikołaj Roznerski szokuje fanów. "Żadna praca nie hańbi"
  3. Fani M jak Miłość pozbawieni nadziei. Nie zobaczą więcej ulubionej postaci
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News