Papież Franciszek dokonał REWOLUCJI! Kościół zmienia się na naszych oczach

Papież Franciszek dokonał REWOLUCJI! Kościół zmienia się na naszych oczach

Papież Franciszek od początku pontyfikatu zmienia Kościół na naszych oczach. Każdy jego nowy pomysł i kolejna wypowiedź budzą spore kontrowersje. Po spotkaniu z wiernymi, w przeddzień otwarcia Światowych Dni Młodzieży w Panamie, dokonał kolejnej rewolucji. Jakiej tym razem? 

Papież Franciszek chce być jeszcze bliżej wiernych. Stolica Apostolska stara się wychodzić naprzeciw młodym. Nowa Ewangelizacja i nowe media są chyba ulubionymi narzędziami nowego papieża. Wielki krokami zbliża się do nas Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a tym samym papież Franciszek zobligowany jest opublikować Orędzie na to szczególne wydarzenie. Już dziś wiemy, że tegoroczne przesłanie na ten ważny dzień ma dotyczyć społecznej refleksji na temat Internetu i społeczności sieciowej.

Modlitwa na telefon. Czy papież Franciszek chce zaskoczyć wiernych?

Jak powszechnie wiadomo, Internet jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Społeczeństwo bez niego dziś nie mogłoby w ogóle funkcjonować. Okazuje się, że może zmienić nie tylko nasze codzienne życie, ale i wpłynąć na to religijne. Praktykowanie modlitwy stanowi podstawę każdej religii. Wiadomo jednak, że już od dziś nie trzeba robić tego w tradycyjny sposób. Papież Franciszek uruchomił pierwszą w historii wirtualną aplikację "Click to Pray". Teraz aby się pomodlić, wystarczy tylko kliknąć! Ponadto ta modlitewna platforma posiada również powiadomienia, której celem jest przypominanie o obowiązku modlitwy.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: 

Kliknij aby się pomodlić! Aplikacja, która ma zbliżyć do Boga

Oficjalna platforma Światowej Sieci Modlitewnej "Clik to Pray" dostępna jest na Androida i IOS. Dzięki tej aplikacji każdy będzie mógł codziennie modlić się razem z papieżem Franciszkiem. Modlitwa stała się tak prosta, gdyż, żeby to zrobić wystarczy mieć smartfona. Aplikacja służyć ma głównie do informowania wszystkich wyznawców Kościoła o miesięcznych intencjach modlitewnych papieża Franciszka. Ale poza intencjami, znajdziemy tam również tajemnice różańca, codzienne modlitwy i wiele więcej. Obsługę aplikacji "Click to Pray" papież Franiciszek wytłumaczył osobiście: - Tutaj wstawiam intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła. Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji "Click To Pray", aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie - tłumaczył papież Franciszek z papieskiego okna. Z modlitewnej platformy "Click to Pray" korzystać można z dowolnego miejsca na ziemi i w dowolnej szerokości geograficznej. Tysiące ludzi już z niej korzysta. Nic dziwnego, skoro jest dostępna w sześciu wersjach językowych. Na polską wersję musimy jeszcze poczekać. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Katolicy są wściekli. Papież Franciszek ogłosił coś przełomowego
  2. Znieważył Jana Pawła II! Właśnie wpadł w ręce policji
  3. Słowa Franciszka wstrząsnęły katolikami. W tle Jan Paweł II
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
Następny artykuł