Papież Franciszek dowiedział się o tragedii Adamowicza. Jego reakcja wzruszyła cały świat

Papież Franciszek dowiedział się o tragedii Adamowicza. Jego reakcja wzruszyła cały świat Źródło: Fot. YouTube/ ROME REPORTS in English

Echa tragedii z niedzieli rozeszły się na cały świat. O morderstwie Pawła Adamowicza dowiedział się nawet papież Franciszek. Papież postanowił zareagować na tragedię,  która wydarzyła się w naszym kraju. Jego reakcja wzruszyła miliony ludzi w Polsce i na świecie.

Mord na Pawle Adamowiczu wstrząsnął Polską i światową opinią publiczną. Prezydent Gdańska 13 stycznia otrzymał na scenie finału WOŚP trzy ciosy nożem i zmarł następnego dnia w szpitalu. Wczoraj w Gdańsku rozpoczęły się uroczystości żałobne. Od godziny 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności trumna z ciałem zmarłego pozostaje wystawiona na widok publiczny. Przez 24 godziny gdańszczanie będą mogli pożegnać samorządowca, który rządził ich miastem przez ponad 20 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się natomiast w sobotę. 19 stycznia o godzinie 12:00 metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź odprawi mszę w jego intencji. Uroczystości odbędą się w Bazylice Mariackiej na miejskiej starówce.

Papież Franciszek postanowił zareagować na tragedię w Polsce

Papież postanowił skontaktować się z rodziną Pawła Adamowicza za pośrednictwem swojego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego. Franciszek przekazał, że cały czas modli się za tragicznie zmarłego prezydenta, ale i całą jego rodzinę. Do części treści rozmowy między żoną Pawła Adamowicza a duchownym dotarła stacja TVN24. Papież modli się za nią, mamę prezydenta i jego dwie córki. - Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie - usłyszeliśmy. To cudowny gest, który wzruszył nie tylko rodzinę Adamowicza i Polaków, ale cały świat. Kondolencje zaczęły bowiem napływać z najróżniejszych krajów. Oficjalne kondolencje na ręce ambasadora RP w Izraelu złożył także mer Jerozolimy Mosze Lion. Izraelski samorządowiec wyraził ubolewanie nad stratą osoby "z tak silną wizją i wielkim sercem". DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Pismo zostało wystosowane w imieniu mieszkańców miasta i jego samego. Dodał również, że Jerozolima "jest niestety zaznajomiona z terrorem, a siły dobra i wolnościowe wartości nie zostaną zniszczone przez to zło".

Lekarze nie dali rady uratować życia Adamowicza

13 stycznia około godziny 20:00 Stefan W. wtargnął na scenę WOŚP w Gdańsku i zaatakował wspierającego od lat inicjatywę Jerzego Owsiaka Pawła Adamowicza. Napastnik ugodził prezydenta trzykrotnie w okolicach serca, raniąc ten organ i aortę. Po przewiezieniu Adamowicza do szpitala lekarze natychmiast rozpoczęli próby ratowania jego życia. Niestety pięciogodzinna operacja i przetoczenie wielu litrów krwi nie dało pożądanych efektów. Następnego dnia około godziny 14:00 Paweł Adamowicz zmarł w wieku 53 lat. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. WOŚP odpowiada na apel żony Adamowicza. Ostatnia wola zostanie spełniona
  2. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  3. Trzęsienie ziemi w Watykanie! Odeszła ważna postać
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  5. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News