Papież Franciszek
youtube.com/onetnews
Mateusz Wysokiński - 29 Listopada 2019

Wierni żądają dymisji abp Głódzia. Wysłali specjalny list do papieża

Papież Franciszek otrzymał bardzo mocne pismo z Polski. Wierni z Gdańska podpisali list, w którym żądają dymisji arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Zdaniem autorów, duchowny "stracił moralną wiarygodność, niezbędną do pełnienia posługi biskupa diecezjalnego".

Papież Franciszek wysłucha głosów wiernych z Polski? Na adres Stolicy Apostolskiej przyszło pismo dotyczące zwolnienia z funkcji Metropolity Gdańskiego - arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pismo zawiera bardzo dużo mocnych słów pod kątem duchownego. Wiele osób zastanawia się, jakie będzie postanowienie papieża w tej sprawie.

Papież Franciszek dostał list od wiernych. Odwoła Głódzia?

To, że arcybiskup Głódź jest postacią kontrowersyjną, wie każdy obserwator polskiego życia społecznego. Duchowny nie raz decydował się na budzące dyskusje słowa, a jego czyny były tematem dyskusji. Zdaniem wiernych, czas arcybiskupa pełniącego funkcję Metropolity Gdańskiego minął, a jego odwołanie powinno być priorytetem papieża.

Syn wypowiedział ostatnie słowaJej 4-letni syn wybudził się na chwilę ze śpiączki, by powiedzieć jej bardzo ważną rzecz. Jego ostatnie słowa łamią serceCzytaj dalej

- Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, stracił moralną wiarygodność, niezbędną do pełnienia posługi biskupa diecezjalnego [...] Przede wszystkim Arcybiskup przez wiele lat ewidentnie działał na rzecz oskarżonych o pedofilię duchownych, co do których winy nie ma wątpliwości. Między innymi chronił ks. Mirosława Bużana, skazanego za molestowanie 15-letniej dziewczynki, awansował go, a o wyroku nie zawiadamiał odpowiednich władz w Watykanie. Nie reagował na doniesienia o czynach pedofilskich księdza Franciszka Cybuli, byłego kapelana Lecha Wałęsy, a także w sprawie dowodów na molestowanie dzieci przez księdza Henryka Jankowskiego - czytamy w piśmie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DziewczynkaDziewczynka nie ma nawet roku, a jej waga zwala z nóg. Ostatnie zdjęcie po prostu przeraża, rodzice rozkładają ręceCzytaj dalej

Odwołanie Głódzia szansą dla Gdańska? "Przywróci nadzieję wiary"

Autorzy listu zaznaczają w piśmie, że duchowny jest także odpowiedzialny za moralne zepsucie Kościoła na Pomorzu, prowadząc bardzo wystawne życie, a także popierając i promując działania partii rządzącej.

Dzisiaj grzeje:

1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Wierzymy, że zmiana Pasterza Kościoła Gdańskiego stanie się ważnym impulsem do jego odnowy i wzmocnienia, a wątpiącym i skrzywdzonym przywróci nadzieję wiary - czytamy w liście do papieża.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

PranieWsypała łyżeczkę czarnego pieprzu do pełnej ubrań pralki, a efekt powalił ją na kolana. Genialny trik dla każdej gospodyniCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News