Ważny apel papieża Franciszka. Po tych słowach wstał i wykonał jeden gest

Ważny apel papieża Franciszka. Po tych słowach wstał i wykonał jeden gest Źródło: youtube Radio Maryja

Papież Franciszek zwrócił się do wszystkich z niezwykle ważnym apelem. Po wypowiedzeniu znaczących słów wstał i wykonał jeden gest.

Papież Franciszek odprawił dziś mszę bez wiernych, podczas której zwrócił się do wszystkich z wyjątkowym apelem. Słowa przywódcy Kościoła katolickiego szybko obiegły światowe media. 

Papież Franciszek odprawił niedzielną mszę bez wiernych 

W związku z obecną sytuacją, msze na całym świecie odbywają się bez udziału wiernych. Papież Franciszek poprowadził dzisiaj mszę w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Modlitwa Anioł Pański mogła trafić do wiernych za pośrednictwem transmisji, które pokazywane były w każdym zakątku świata. 

Wyjątkowe czasy, w których znalazł się cały świat, sprawiły, że modlitwa połączona była z niezwykle ważnym apelem. Papież Franciszek w swojej wypowiedzi odniósł się nie tylko do epidemii koronawirusa, ale także do problemów, z którymi już wcześniej się zmagaliśmy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Papież Franciszek odprawiając samotną mszę, zwracał się o natychmiastowy globalny rozejm, który powinien zostać wprowadzony ze względu na nietypową sytuację na świecie. Czasy w których żyjemy, powinny, zgodnie ze słowami papieża, skłaniać do umacniania relacji. 

- Przyłączam się do tych, którzy przyjęli ten apel i zachęcam wszystkich, by za nim podążyli, zatrzymując wszelkie formy działań wojennych i działając na rzecz stworzenia korytarzy dla pomocy humanitarnej, otwarcia na dyplomację, troskę o tych, którzy są najsłabsi - powiedział Papież Franciszek.

Papież Franciszek po modlitwie wykonał jeden gest 

- Niech połączone zaangażowanie przeciwko pandemii doprowadzi wszystkich do uznania naszej potrzeby wzmocnienia braterskich relacji jako członków jednej rodziny ludzkiej - dodał Papież Franciszek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat

2. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Po zakończeniu mszy papież Franciszek stanął w oknie Pałacu Apostolskiego, spojrzał na pusty Plac Świętego Piotra, który zawsze wypełniony był wiernymi z całego świata i udzielił błogosławieństwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

źródło: rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News