Zakonnice były przetrzymywane i wykorzystywane seksualnie, dochodziło do licznych aborcji. Jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic Kościoła

Zakonnice były przetrzymywane i wykorzystywane seksualnie, dochodziło do licznych aborcji. Jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic Kościoła Źródło: unsplash / twinsfisch

Papież Franciszek oficjalnie przyznał, że zakonnice w niektórych zgromadzeniach były przetrzymywane i zmuszane do czynności seksualnych przez księży i biskupów. To nie jedyne mroczne tajemnice, które ukrywa Kościół katolicki.

Papież Franciszek oficjalnie uznał za prawdę doniesienia o zakonnicach, które były przetrzymywane wbrew woli i wykorzystywane seksualnie przez biskupów i księży. Niestety, kobiety wbrew własnej woli były zmuszane do odbywania stosunków seksualnych z duchownymi. Jakby tego było mało, ujawniono również, że dochodziło do aborcji dzieci poczętych na skutek tego procederu. Całą sprawę opisał watykański magazyn "Women Church World". Niestety, nie są to jedyne mroczne tajemnice, które skrywa Kościół katolicki.

Papież Franciszek przyznał, że zakonnice były krzywdzone przez duchownych

W 2001 roku australijski Kościół przeprosił za to, w jakich skandalicznych warunkach przewożone było ponad 100 brytyjskich dzieci, które miały zasilić "białe geny" w Australii. Za akcję częściowo odpowiedzialny był właśnie Kościół katolicki. Jak podaje BBC, wiele z tych dzieci było gwałconych, bitych i zmuszanych do błagania o pożywienie rozrzucone na podłodze. Niektóre zmuszano również do ciężkiej pracy fizycznej. 

Jak podaje "DailyMail", w Hiszpanii ponad 300 tys. dzieci zostało odebranych rodzicom i sprzedanych przez Kościół. Trafiły do rodzin, które według nich były bardziej pobożne i stabilne finansowo. Handel dziećmi odbywał się przez sekretną sieć lekarzy, pielęgniarek, księży i zakonnic. Według dziennikarzy proceder ten trwał od czasów dyktatury generała Franco, aż do do wczesnych lat 90. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek ujawnił tylko nieliczną część mrocznych tajemnic, jakie skrywa Kościół

Nie milkną również głosy o pedofilii w Kościele. Z raportu przedstawionego w 2004 roku na amerykańskiej konferencji biskupów katolickich wynika, że blisko 4500 tysięcy duchownych zostało w latach 1950-2002 oskarżonych o molestowanie seksualne dzieci. Z kolei w 2009 roku irlandzki raport ujawnił, że władze lokalnego Kościoła katolickiego tuszowały przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księży w latach od 1975 do 2004 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodnie smutne, jakie rzeczy władze zrobią z grobem Woźniaka-Staraka ledwie kilka miesięcy po śmierci
2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Przypadki molestowania ujawniono nawet wśród wysoko postawionych duchownych. Kardynał George Pell był głównym doradcą papieża Franciszka oraz doradcą finansowym Watykanu. Został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci, które trwać miało ponad 30 lat. Skazano go na 6 lat więzienia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony Polaków dostanie PODWYŻKĘ. Dokładnie przyjrzyj się następnej wypłacie
  2. Mąż oznajmił jej po 15 latach, że odchodzi. Gdy podał powód, natychmiast pobiegła do księdza
  3. Córka wysłała SMS na numer zmarłego taty. Po chwili dostała rozdzierającą serce odpowiedź i nie mogła przestać płakać
  4. Jej tata umarł rok wcześniej. Tuż przed ślubem przy grobie zobaczyła rozdzierające serce sceny
  5. Tata zamknął się w pokoju hotelowym z kilkumiesięczną córką. Słychać było tylko przeraźliwy krzyk

źródło: msn

Następny artykuł